Erciyes Üniversitesi Memur Alımı Yapıyor! 2016 KPSS İle

Erciyes Üniversitesi yayımlamış olduğu ilanına göre bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek amaçlı alım yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve başvuru tarihleri açıklanan ilan için detaylar şöyledir.

Erciyes Üniversitesi Memur Alımı Yapıyor! 2016 KPSS İle

Devlet Personel başkanlığı devamlı olarak kamu personeli alım ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. 06 Nisan 2018 tarihli yayımlanan ilana göre Erciyes Üniversitesi bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için 1 kişilik boş kadro ile ve 2016 kpss ile memur alımı yapacağını belirti. Buna göre söz konusu olan Memur Alımı ilanı ile 9. dereceli AHS sınıfı 1 Avukat alımı yapılacak. Buna göre Erciyes Üniversitesi Hukuk Müiavirliği ve Avukatlık Giris Sınavı ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre Avukat kadrsuna sınav yapılacaktır.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI NELERDİR?

Erciyes Üniversitesi alımını yapacağı pozisyon için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu personeli seçme sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları, Hukuk fakültesi mezunu olmak veya yurtdışında eğitim görmüş olan adaylar için YÖK tarafından onaylanmış ve kabuk edilmiş olan yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak ve Avukatlık kadrosu için başvuru tarihinin son günü itibari ile avukatlık ruhsatnamesine sahip olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Adaylar başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte başlayacak ve en geç 20 Nisan 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, Başvuru formu, Diploma veya mezuniyet belgesi, 3 Vesikalık fotoğraf, Özgeçmiş, KPSS sonuç belgesi ve Avukatlık ruhsatnamesinin onaylı örneği ile birlikte Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Zemin Kat - No: Z16 Melikgazi / KAYSERİ adresine şahsen başvuru yapılacaktır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE