En Az Lise Mezunu 153 Zabıt Katibi Alımı Yapılıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Yüksek Seçim Kurulu 153 kişilik boş kadro ile zabıt katibi alımı yapacağını ilan etti. Adaylardan KPSS şartı aranacak. Peki diğer nitelikler nedir?

En Az Lise Mezunu 153 Zabıt Katibi Alımı Yapılıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere 255 kişilik kadro ile personel alımı yapacağını ilan etmişti.  Söz konusu 255 kişilik kadro içerisinden 153 kişilik kısmı Zabıt katibi pozisyonuna verildi. Bizde İşin olsa ekibi olarak bu haberimizde Zabıt katibi alımı hakkında detayları sizlerle paylaşacağız. Alımlar 60 farklı şehirde yapılacak olup adayladan aranan aranan nitelikler şöyledir.

ZABIT KATİBİ BAŞVURU  ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,
  • İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  • 2018 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,
  • Ayrıca Zabıt karibi pozisyonu için adayların en az lise mezunu olmaları yeterlidir.

ŞEHRE GÖRE KADRO DAĞILIMI NEDİR?

BAŞVURULAR:

YSK Zabıt katibi alımı başvuruları 14 Ekim 2019 tarihinde başlamış olup 21 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecektir. Bu yönde Başvurular Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapılacaktır. Elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Başvuru işlemini uygun şekilde yaparak tamamlayan adaylara başvuru kayıt numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir. Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir adet başvuru yapabileceklerdir. Aynı adayın birden fazla kadro ve unvan için başvuru yapması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenlerin kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 01:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ecenur
Ecenur - 2 yıl Önce

70 puan altı başvuru yapamıyor yani?