EKPSS ile Engelli Memur Alımı Süreci Başlıyor! Beklenen Kadrolar!

Kamu kurumlarına Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS ile engelli memur alımı süreci başladı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına gönderilen talepler öncesi adayların hangi kadrodan atanmak istedikleri haberde.

EKPSS ile Engelli Memur Alımı Süreci Başlıyor! Beklenen Kadrolar!

2020 yılı engelli memur alımı bekleyen adaylara müjdeli haber geldi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı  tarafından ve Cumhurbaşkanlığı Bütçe Başkanlığından açıklanacak olan kadro ihdaslarının ardından AÇSHB engelli personel tercih süreci başlayacak. Öncesi kamu kurumlarını hangi kadrodan ne kadar alım yapacağını bildirmesi bekleniyor. Onbinlerce aday başvuru sürecini başlamasını ve kendi alanlarında da kadro ayrılmasını beklemekteler.

EKPSS SINAVI TARİHİ NEDİR? Pandemi süreci nedeniyle ÖSYM sınav takviminde ertelemeler olmuştu. EKPSS sınavları başvurusunun Şubat ayında yapılmasının ardından 11 Ekim 2020 tarihinde adaylar sınava alınacaklar. 

ENGELLİ MEMUR ALIMI TERCİH TARİHİ NEDİR? Atamalar için 2020 EKPSS kura başvuruları da 10 ile 11 Kasım tarihleri arasında alınacak.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Kamu kurumlarında engelli memur alımı başvurusu yapmak için açıklanan kadroların genel başvuru şartlarına sahip olmak, T.C. vatandaşlı olmak, 18 yaşını tamamlama bir meslek yada sanat okulu bitirenler için 15 yaşını bitirip TMK'nın 12. Maddesine göre rüşt kararı almak gerekli olacaktır. Güvenlik ve arşiv araştırmasının olumlu olması, kamu haklarından mahrum olmamak, TCK 53 maddesindeki suçlardan hüküm olmamak, 657 sayılı DMK'nın 48. maddesindeki genel şartları taşımak, yönetmelik kapsamında engellilik durumu yüzde 40 ve üzeri çalışabilir olmak gerekmektedir. Hangi kadrolarda alım yapılacak henüz belli değil. AÇSHB'na bildirim yapan kurumlar ihdas edilen kadroların ataması yapılacak.

ATAMA BEKLENDİĞİNİZ KADROYU HANGİSİ? YORUM OLARAK PAYLAŞABİLİRSİNİZ.!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hanifi yıldız
Hanifi yıldız - 2 yıl Önce

Lise büro yönetim hukuk sekreterliği

Mevlüt Günay
Mevlüt Günay - 2 yıl Önce

Her engellinin engel durumuna göre kadro acılsın ben 2 yıl oldu hala atanamadım

Onlisans
Onlisans - 2 yıl Önce

Düz memur olmak istiyorum

Busra nur
Busra nur - 2 yıl Önce

Fizik tedavi teknikeri

Yetim
Yetim - 2 yıl Önce

Tıbbi laboratuvar teknikeri ataması yapılsın 3 yıldır atama yok bu gidişle atanma ihtimalimiz yak

Sevda
Sevda - 2 yıl Önce

Sosyolog kadrosu

Cevdet
Cevdet - 2 yıl Önce

Mili eğitim bakanı temizlik görevlisi atanmak istiyorum

Osman
Osman - 2 yıl Önce

İnşaat teknikeri