Düşük KPSS Puanı İle ( 55 ve 65 ) Belediye Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Belediyelere memur alımı için başvuru süreci başladı. KPSS en az 55 puan ile yapılacak memur alımı için başvuru şartları ve başvuru formunu sizlere paylaşacağız.

Düşük KPSS Puanı İle ( 55 ve 65 ) Belediye Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Akharım Belediyesi memur alımı için başvuru süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre Akharım Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı eğitim seviyelerinde ve niteliklerde Zabıta Memuru ve Düz Memur Alımı yapacak. Başvuru formu bugün yayımlandı ve başvuru süreci başladı. Peki alım yapılacak kadrolar için detaylar nedir?

DÜŞÜK KPSS PUANI İLE MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Akharım Belediyesi bünyesine 2 kişilik boş kadro ile Ön Lisans Mezunu 1 Zabıta Memuru ve Lisans Mezunu 1 Düz Memur alımı yapılacak. Buna göre:

Düz Memur adaylarından, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme veya Kamu Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak, MEB onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSS'den P3 puan türünden en az 55 KPSS puanı almış olmak şartı aranacak.

Zabıta Memuru alımı için ise Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSS'den P93 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı aranacak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Belediyenin memur alımı başvuruları 18 Eylül 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 22 Eylül 2020 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece istenne belgeler ile birlikte Elektronik ortamda, Belediyemiz www.akharim.bel.tr internet adresine veya Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Akharım belediyesi, Hisar Mahallesi Şehir Caddesi. No: 5 adresindeki Akharım Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne gönderilebilecektir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır.)

BAŞVURU BELGELERİ:

  • Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
  • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
  • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya Noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)
  • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
  • 2 Adet Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)
  • Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)
  • Memur kadrosu için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi aslı veya noter onaylı örneği,

BAŞVURU ŞARTLARI:

Adaylardan genel olarak adaylardan 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış KPSS'den puan almış olmak, Zabıta memuru kadrosu için Erkeklerde 167cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak ve 30 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

İLANIN TAM METNİ

BAŞVURU FORMU

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 15:46
YORUM EKLE