DSİ'ye Farklı Unvanlarda 995 Kadro İhdas Edilecek.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne personel alımına neden olacak yeni bir gelişme yaşanıyor. DSİ 995 kadro ihdas edildi. Yeni personel alımı olacak mı? İşte detaylar..

DSİ'ye Farklı Unvanlarda 995 Kadro İhdas Edilecek.

Devlet su İşleri Genel müdürlüğüne yeni personel alımına yeşil ışık yeni düzenlemede ortaya çıktı. DSİ'ye kadro tahsisi yapılacak. Yapılan düzenlemede bir çok farklı unvan için gerek merkez teşkilat gerek taşra teşkilatında bulunan kadrolara arttırma yapılacak. TBMM gündemine gelecek olan Genel Müdürlüğün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısında yeni kadro ihdası da görüşülecek. 

995 KADRO VERİLECEK

DSİ merkez ve taşra teşkilatlarında yer alan kadrolarda I ve II sayılı cetvellerde yer alan kadrolara göre taşra teşkilatına 736, merkez teşkilata ise 259 olmak üzere toplamda 995 kadro ihdas edilecek. Bu kadrolar kurum içinde yapılan görevde yükselme sınavlarıyla doldurulacağı gibi kurumlar arası nakil ile de kadrolara atamaların yapılması mümkün olacaktır. DSİ açıktan atama yöntemiyle yapacak alımlarda ne kadar alım yapılacağı henüz belli değil. İşin olsa ekibi olarak. Devlet Su İşleri yasal düzenlemesinde yapılacak olan yeni detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Taşra teşkilatına ihdas edilen kadro sayısı;
48 Şube Müdürü,
48 Tekniker,
48 Teknisyen,
592 Mühendis,

Merkez teşkilatına ihdas edilen kadro sayısı;
30 Memur,
28 VHKİ ve Bilgisayar İşletmeni ,
30 Mühendis,
64 Teknisyen,
28 Şube Müdürü ve Şef,
20 Müfettiş ve Müfettiş Yardımcısı,
6 Avukat.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2018, 22:27
YORUM EKLE