Diyanet İşleri Başkanlığı 40 Memur Alımı ( İlçe Müftüsü ) İlanı Yayımlandı! KPSS YOK

Diyanet İşleri Başkanlığı 40 memur alımı için ilan yayımladı. Taşra teşkilatında görevlendirmek üzere KPSS siz Memur alımı yapılacak. Şartlar nedir?

Diyanet İşleri Başkanlığı 40 Memur Alımı ( İlçe Müftüsü ) İlanı Yayımlandı! KPSS YOK

Diyanet İşleri Başkanlığı Memur alımı ilanı yayımlandı. Başkanlık taşra teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere yazılı ve sözlü sınav ile Kurum içi naklen 40 İlçe Müftüsü alımı gerçekleştirecek. Adaylar belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları halinde başvuru yapabilecekler.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Adayların Naklen İlçe Müftüsü alımı ilanına başvuru yapabilmeleri için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır. Ayrıca özel olarak ise,

- Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak,

- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

- En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,

- İhtisas kursu belgesine sahip olmak veya ilahiyat alanında doktora yapmış olmak,

- Sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle kamu kurum ve kuruluşlarında toplam 5 (beş) yıl görev yapmış olmak,

- İlçe müftüsü unvanında müktesebi bulunmamak,

- Erkek olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlçe Müftüsü alımı başvurularu için süreç 14 Kasım 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 25 Kasım 2022 tarihine kadar gerçekleştirilecektir. Adaylar başvurularını DİBBYS programı üzerinden “https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav” adresi aracılığıyla yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE