Dışişleri Bakanlığı KPSS/2 Atamalarında 6 Memur Alacak

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016/2 memur atamalarında 6 memur alımı yapacak. İşte detaylar ve pozisyonlar.

Dışişleri Bakanlığı KPSS/2 Atamalarında 6 Memur Alacak
Dışişleri Bakanlığı her sene boş bulunan pozisyonların doldurulması için personel alım ilanları yayımlamakta ve yine boş pozisyonlar için yapılan merkezi atamalarda da memur alımı gerçekleştirmektedir. 21 Aralık 2016 - 30 Aralık 2016 tarihleri arasında tercihleri yapılacak olan memur atamalarında Dışişleri Bakanlığının da memur alımı yapması beklenmekteydi. Bugün yayımlanan kadrolar incelendiğinde Dışişleri Bakanlığının 2016/2 KPSS atamalarında sadece 6 memur ataması yapacağı öğrenildi. Peki hangi mezunlar için kadro ayrıldı.

Hangi Mezunlara Kadro Var

Dışişleri Bakanlığı 6 kadro için memur alımı yapacak. Peki hangi mezunlar bu alıma başvuru yapabilecek?

Lisans Mezunu - Alım Yok
Orta Öğretim Mezunu 5 Memur
ÖnLisans Mezunu - 1 Memur

Yukarıda hangi mezunlar için kaç memur alımı yapılacağı belirtilmiştir. En çok alım ortaöğretim mezunları için yapılacak olup lisans mezunları için her hangi bir kadro ayrılmadı. 2017 yılına girilmesi için oluşan boşlukların doldurulması için Dışişleri Bakanlığı lisans mezunu memur alımı gerçekleştirebilir. Sizlerde alım ilanına başvurmak istiyorsanız 21 Aralık - 30 Aralık tarihlerinde tercih yapmalısınız. Detaylar ve kadrola için aşağıda ki linkleri inceleyebilirsiniz.

Ortaöğretim Kadroları
Önlisans Kadroları
Lisans Kadroları

YORUM EKLE