Dışişleri Bakanlığı KPSS Siz 40 Memur Alımı Başvurusu Başlıyor!

Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak için KPSS şartı olmaksızın memur alımı yapacak. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

Dışişleri Bakanlığı KPSS Siz 40 Memur Alımı Başvurusu Başlıyor!

Dışişleri Bakanlığı memur alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Dışişleri Bakanlığı Aday Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımı yapacak. Ayrıca söz konusu alım için adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Ancak olup KPSS Siz Memur Alımı Yapılacak. Aynı Zamanda Yabancı Dil Sınavından farklı dillerden puan almış olmak gereklidir. Başvuru süreci önümüzdeki günlerde başlayacak olup ilan hakkında detayları siz değerli okurlarımız ile paylaşıyoruz.

Konsolosluk ve İhtisas Memuru nedir: Konsolosluk ve İhtisas Memuru Olma Şartları, Dil Şartı ve Görevi Nedir?

Giriş Sınavı Katılma Şartları:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak (Sınava başvurabilmek için Türk Vatandaşı olmak gerekmektedir),

b) 01.01.2020 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1985 ve daha sonra doğmuş olanlar) ve

c) Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir.

2. Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu sınavına aşağıdaki tabloda gösterilen kategorilerden birinden başvurulabilecek olup, söz konusu kategorilerin isimleri, sınavların yapılacağı yabancı diller, 2018, 2019 veya 2020 yıllarında sınava girilecek yabancı dilde alınmış olan asgari YDS/e-YDS puanları, atama yapılabilecek azami kadro sayıları ile yazılı sınava kabul edilecek aday sayıları da aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Puan eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından 2018, 2019 veya 2020 yıllarında alınan puanların, bahse konu uluslararası dil sınavına ilişkin sonuç belgesinin alındığı sınav dönemi itibarıyla ÖSYM tarafından belirlenen YDS’deki karşılıkları da değerlendirmeye alınacaktır.

Başvurular Başlıyor!

Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımları için başvurular 16 Kasım 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 27 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece e-Devlet Kapısı üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 21:05
YORUM EKLE