Dışişleri Bakanlığı KPSS siz 110 Memur Alımı İlanı ( Konsolosluk ve İhtisas Memuru )

Dışişleri Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. KPSS Şartı olmaksızın farklı dillerde Aday Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımı şartları haberde.

Dışişleri Bakanlığı KPSS siz 110 Memur Alımı İlanı ( Konsolosluk ve İhtisas Memuru )

Dışişleri Bakanlığı Memur alımı yapacak. Az Önce yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda olmak üzere KPSS siz memur Alımı yapılacak. Söz konusu yayımlanan ilan ile Bakanlık Aday Konsolosluk ve İhtisas Memuru Alımı gerçekleştirecek. Peki adaylardan aranan şartlar nelerdir? Hangi alanlarda memur alımı gerçekleştirilecek? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memuru Kimdir?

Konsolosluk ve İhtisas Memurları, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca, dış ilişkilerin yürütülmesi kapsamında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır.

KPSS siz Memur Alımı Kontenjan Dağılımı nedir?

Dışişleri Bakanlığı Aday Konsolosluk memuru alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak. Ancak adayların belirtilen dillerde yabancı dil sınavından puan almış olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda;

Yabancı Dil Sınavı Şartı Aranacak!

Başvuru yapacak adayların Yukarıda belirtilen alanlarda ÖSYM tarafından yapılan Yabancı dl sınavından ve diğer sınavlardan puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Eğitim ve Yaş şartıda aranacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Nedir?

01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olanlar) gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Yapılcak?

Dışişleri Bakanlığının memur alımı için başvurular sadece İnternet üzerinden alınacak. Ağustosun sonunda başlayacak başvurular en geç Eylül ortasına kadar deva edecek.

Başvuru Tarihleri: 31 Ağustos - 14 Eylül 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE