Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan 20 Memur Alımı Yapıyor!

Dışişleri Bakanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesine KPSS şartı olmadan 20 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını belirtti. İşte detaylar.

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan 20 Memur Alımı Yapıyor!

Dışişleri Bakanlığı, Devlet personel Başkanlığı resmi internet sitesinde 30 Ekim 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesinde bulunan memur personel eksikliği için alım yapacağını belirtti. Dışişleri Bakanlığı bünyesine yapacak olduğu Giriş sınavı ile, Aday Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımı yapacak. Konsolosluk ve İhtisas Memurları, 6004 sayılı Dışişleri Bakanlığı’nın Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun uyarınca, dış ilişkilerin yürütülmesi kapsamında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır. Başvuru yapacak adaylar aşağıdaki şartları taşımak zorundadırlar.

BAŞVURU ŞARTLARI:

Dışişleri Bakanlığı alım yapacak olduğu kadrolar için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 657 sayılı devletmemurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, en az dört yıllık eğitim veren fakültelerden veya bunalara denkliği olan ve YÖk tarafından onaylanmış Yurtrtdışı fakültelerinden mezun olmuş olmak, YDS den, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Arapça ve Çince dillerinden puan almış olmak ve Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranacaktır.

Adayların kontenjan dağılımı, İngilizce dilinden 10 kişi, Almanca ve Fransızca dilinden 6 kişi, İspanyolca ve İtalyanca dillerinden 2 kişi, Arapça ve Çince dillerinden 2 kişi olmak üzere 20 kişi alınacak ve buna göre Sınava toplamda 300 kişi çağırılacaktır.

SINAVA BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak adaylar, 01 Kasım 2017 tarihi ile 20 Kasım 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Pazartesi günü saat 18:00’de sona erecektir. Buna göre adaylar, Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE