Dışişleri Bakanlığı 80 Memur Alımı Sona Eriyor! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Dışişleri Bakanlığı bünyesine 80 memur alımı yapacak. Başvurularda son günlere geldik. Şartlar ve ilan detayları haberimizde.

Dışişleri Bakanlığı 80 Memur Alımı Sona Eriyor! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Dışişleri Bakanlığı memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda memur alımı yapacak.

Alımlar Dışişleri Bakanlığına bağlı olan Avrupa Birliği Başkanlığının ilgili kuruluşu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı) yapılacak. Bu kapsamda adaylara yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan oluşacak sınav yapılacak olup sınava katılmak isteyen adayların mutlaka belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Söz konusu memur alımı başvuruları 26 Nisan 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 17 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece Ajansın https://basvuru.ua.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Henüz başvuru yapmamış olan adayların aşağıdaki istenen belgeleri elektronik ortamda iletmeleri gerekmektedir.

a) Yüksek öğrenim veya orta öğretim mezuniyet belgesi veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği).

b) KPSS sonuç belgesi

c) Uzman Yardımcıları için YDS veya ÖSYM tarafından buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği olan sonuç belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği,

d) Avukatlar için stajını tamamladığına dair belge ya da avukatlık ruhsatı

e) T.C. Kimlik Numarası beyanı

f) Adli Sicil Beyanı,

g) Yazılı özgeçmiş,

h) Son altı ay içinde çekilmiş 4.5x6 cm ebadında vesikalık fotoğraf

ALIM YAPILACAK KADROLAR NEDİR?

Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı 80 memur alımı yapacak olup başvurular en az lise mezunu kapsamında, 5 Sekreter, 15 Büro Görevlisi, 2 Avukat ve 58 uzman Yardımcısı Unvanlarında yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPAİBLECEK?

Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Eğitimlerini ilgili bölümlerde ve okullarda tamamlamış olmak ve 2020 yılında yapılmış olan Kamu personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları ile bazı kadrolada İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden birinde YDS den puan almış olmak şartı aranacak.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2021, 14:23
YORUM EKLE