Dışişleri Bakanlığı 40 Yaşına Kadar KPSS'siz Memur Alımı Başvurusu Son Gün!

Dışişleri Bakanlığına bağlı Kanberra Büyükelçiliğine sözleşmeli sekreter alımı başvurular için 20 Ocak son gün. Lise mezunu ve kpss şartsız alım başvru şartları haberimizde.

Dışişleri Bakanlığı 40 Yaşına Kadar KPSS'siz Memur Alımı Başvurusu Son Gün!

Dışişleri Bakanlığı Kanberra Büyükelçiliğine sözleşmeli statüde 1 kişilik sekreter alımı yapılacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklanan Dışişleri personel alımında istenilen başvuru şartları şu şekilde olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların T.C. vatandaşı olması, yaş şartında: sınav tarihi itibari ile 41 yaşından gün almamış olması, eğitim şartında: ise ve dengi okullardan mezun olması istenilmektedir. Kamu Haklarından mahrum olmamak, erkek adayların askerliğini tamamlamış olması gerekmektedir. Her türlü iklim koşullarında görev yapabilmeleri bunun sağlık raporu ile belgelemeleri, iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmeleri bilgisayar kullanabilmeleri ve ilanda bertilen TCK'daki suçlardan ceza almamış olmaları gerekmektedir. Başvuruda şu belgeler istenilecek.

İSTENİLEN BELGELER;

Son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraf, erkek adaylar için askerlik belgesi, diploma aslı ya da noter onaylı sureti, nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaportun aslı veya onaylı sureti işlem görmüş sayfaları fotokopisi, özgeçmiş, başvuru dilekçesi ekinde bu belgeler istenilecek. Başvuru dilekçesinde adres telefon numarası mail adresi gibi bilgiler yer alması istenilmektedir.

SEÇİM AŞAMASI;

Yazılı eleme sınavı 4 Şubat tarihinde yapılacak. Bunun için yazılı sınav konularında Türkçeden İngilizceye çeviri, İngilizceden Türkçeye çeviri, Türkçe kompozisyon, matematik sorularından oluşan bir sınav gerçekleştirilecek. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar için sözlü ve uygulama sınavı yapılacak. Sözlü sınavda ise genel kültür, Türkiye ve Dünya coğrafyası Osmanlı tarihi, Türk İnkılap tarihi sorularından oluşacak. Uygulama sınavında bilgisayar daktilo sınavı gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 08:40
YORUM EKLE