Dışişleri Bakanlığı 2022 Yılı Yurtdışı Memur Alımı İlanı: Kahire Büyükelçiliği Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için az önce ilan yayımladı. Yurtdışı kapsamında olmak üzere KPSS siz Memur Alımı yapılacak. Şartlar ve kontenjan bilgisi nedir?

Dışişleri Bakanlığı 2022 Yılı Yurtdışı Memur Alımı İlanı: Kahire Büyükelçiliği Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için az önce ilan yayımladı. Bakanlıktan gelmiş olan memur alımı ilanına göre Sözleşmeli olarak Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alımı yapılacak. Alımlar Sözleşmeli Sekreter kadrosunda yapılacak. Ayrıca Sekreter Alımı için sınav yapılacak.

Alımlar Bakanlık tarafından yürütülecek ve Kahire Büyükelçiliğine sekreter alımı için Sınav Kahire/Mısır'da yapılacak olup sınava katılacak adaylar için Pasaporti Vize ve Seyehat işlemleri tamamen kendi sorumluluklarında olacaktır.

KPSS Şartı Yok! Memur Alımı Şartları Nedir?

Büyükelçilik memur alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı talep etmeyecek. KPSS siz Memur Alımı için adaylardan genel olarak,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Her türlü iklim şartlarında görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak şartları aranacak.

Özel Olarak ise, En az Lise mezunu olmak, Bilgisayar Kullanabilmek, Çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek, Sınav tarihi itibarıyla 46 yaşından gün almamış olmak şartları aranacaktır.

Sınava Başvuru Süreci Ne Zaman?

Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı memur alımı için başvurular 1 Şubat 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 28 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecektir. Adaylara başvuru için 4 haftalı kbir süre verilmiş olup başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını sadece e-Devlet şifresi ile sistem üzerinden gerçekleştireceklerdir. İlan hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLANIN DETAYLARI

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2022, 16:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek
Dilek - 1 yıl Önce

boyle sistem olmaz olsun yas sınırı getirilmiş