Devlet Su İşleri ( DSİ ) KPSS Puanı İle farklı İllere 35 Memur Alımı Yapacak

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü farklı illerde olmak üzere 35 memur alımı yapacağını belirtti. Peki başvuru şartları ve detayları nedir?

Devlet Su İşleri ( DSİ ) KPSS Puanı İle farklı İllere 35 Memur Alımı Yapacak

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 27 Aralık 2019 tarihi itibari ile yayımladığı ilana göre farklı pozisyonlarda ve illerde memur personel alımı yapacağını belirtti. Bu kapsamda alımlar Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre yapılacaktır.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

DSİ bünyesine 35 kişilik boş kadrosu ile 14 İnşaat Mühendisliği, 2 Ziraat Mühendisliği veya Biyosistem Mühendisliği, 4 Makina Mühendisliği,  9 Harita Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, geomatik veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, uzaktan algılama, 2 Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği, 1 Elektrik Mühendisi veya Elektrik - Elektronik Mühendisi, 1 Çevre Mühendisi, 1 Matematik Mühendisi, 1 Meteoroloji Mühendisi olmak üzere 35 memur alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olmak.

c) Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.

BAŞVURULAR:

Başvurular; 8 Ocak 2020 tarihi saat 10.00 da başlayacak, 17 Ocak 2020 tarihi saat 24.00 de sona erecektir.  Başvurular, elektronik ortamda //personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur. Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE