Devlet Hava Meydanları DHMİ 24 Memur Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Devlet Hava Meydanları memur alımı yapacak. DHMİ taşra teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere KPSS Puanı ile memur alacak. Başvurularda son günler. İşte detaylar.

Devlet Hava Meydanları DHMİ 24 Memur Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Taşra teşkilatına Memur alımı yapacak. Söz konusu ilan geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olup başvuru süreci sona ermektedir. Bu yönde henüz başvuru yapmamış olan adaylar için detayları haberimizde paylaşacağız.

ALIM YAPILACAK KADRO:

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 24 Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı yapılacak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Devlet Hava Meydanları memur alımı başvuruları 08 Şubat 2021 tarihi ile başlamış olup artık sona ermektedir. Bu kapsamda Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı başvuruları en geç 26 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını //isbasvuru.dhmi.gov.tr adresinden başvurmaları gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise;

  • Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak,
  • ICAO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak, (aranan şartlar www.dhmi.gov.tr adresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliğinde yazılı bulunmaktadır.)
  • Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır, gerekirse hakem hastaneye gönderilir ve hakem hastanece verilecek nihai rapor sonucuna göre işlem tesis edilir. Adaylar Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı veya yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.)
  • Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek, (ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge (26.02.2016 tarihinden sonraki belgeler geçerlidir.).
  • Geçerli bir Hava Trafik Kontrolör Lisansına sahip olmak. (Bknz.: “SHY 65-01 Hava Trafik Kontrolör Hizmetleri Personeli Lisans Değerlendirme Yönetmeliği”)

BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI:

Sınava çağrılacak adaylara yazılı tebligat yapılmayacak olup sınava katılacak adaylara ilişkin liste; sınav tarihi, yeri ve saati Kuruluşumuz resmi internet adresinden (www.dhmi.gov.tr) ilan edilecektir. Sınavda başarı göstererek sözlü sınava hak kazanan adaylara ilişkin liste; sınav tarihi, yeri ve saati belirtilerek Kuruluşumuz resmi internet adresinde (www.dhmi.gov.tr) ilan edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 00:21
YORUM EKLE