Devlet Demiryolları (TCDD) KPSS İle 2020 Yılı Memur Alımı Başladı!

Devlet Demiryolları bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda yapacağı sınav ile memur alımı yapacağını bildiri. Peki Başvuru şartları nedir?

Devlet Demiryolları (TCDD) KPSS İle 2020 Yılı Memur Alımı Başladı!

Az önce yayımlanmış olan ilana göre TCDD bünyesine memur alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda başvuru yapacak adaylardan 2018 yılında veya 2019 yılında alınan KPSS puanı aranacaktır. Peki başvuru şartları nedir? Ne zaman başvuru yapılacak? İşte ilan hakkında tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

İLANIN DETAYLARI NEDİR?

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 4 kişilik boşluk ile müfettiş yardımcısı alacak. Bu yönde adaylara Giriş sınavı yapılacak olup. Söz Konusu giriş sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TCCD memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan bazı genel ve özel nitelikler aranıyor. Genel olarak adayların 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak ve özel olarak ise, Yaş, KPSS, Eğitim nitelikleri aranıyor.

Genel olarak, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi kamu kurumu veya kamu kuruluşuna mecburi hizmet koşulu olmamak gibi nitelikler aranacak.

Özel olarak ise adayların aşağıdaki nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir,

  • Yapılacak olan sınava ilk veya ikinci defa giriyor olmak,
  • Yapılacak soruşturma sonunda sicil ve karakter bakımından Müfettişliğe engel olacak bir hali bulunmamak
  • Sağlık Şartı: Sağlık durumu bakımından, yurdun her tarafına giderek görev yapmaya elverişli olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak
  • Eğitim Şartı: Hukuk, Siyasal, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile en az 4 yıl eğitim veren ve bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ya da yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
  • Yaş Şartı: 01.01.2020 tarihi itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak,
  • KPSS Şartı: ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının A Grubu, KPSSP48 bölümünden 70 ve daha üzeri puan almış

BAŞVURULAR BAŞLADI

TCDD memru alımı için süreç başladı. Söz konusu ilan için başvurular ilanın resmi gazete'de yayımladığı ilk günü olan 17 Aralık 2019 tarihi ile başladı ve başvuruların en geç 31.01.2020 Cuma günü mesai saati sonuna kadar TCDD Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Hacı Bayram Mahallesi, Hipodrom Caddesi, No:3, 06050 Altındağ-Ankara adresine şahsen veya posta ile yapılabilecek, bu tarihten sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 12:02
YORUM EKLE