Danıştay 60 KPSS Puanı İle Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Memur Alacak

Danıştay Başkanlığı bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere KPSS puanı ile alım yapacağını belirtti. Bu yönde alımlar Düşük puan ile yapılacak.

Danıştay 60 KPSS Puanı İle Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Memur Alacak

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet adresi üzerinde yayımlanmış olan ilana göre Danıştay Başkanlığı 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindekindeki nitelikler doğrultusunda 6 kişilik boş kadro ile Hizmetl, kadrosuna kadrolu kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi. Bu kapsamda sözlü sınav yapılacak olup sınav sonucuna göre değerlendirme yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Danıştay Başkanlığı kamu personeli alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını yapabilmeleri için önce KPSS ve Eğitim niteliğini taşıyor olmaları gereklidir. Bu yönde adaylardan genel olarak ise 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kağsamında, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarınan mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi nitelikler aranacaktır.

Özel olarak ise, adaylardan, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan alınmış olunması gereklidir.

Bunun dışında Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin Genel Şartlar başlıklı 5'inci maddesinin 1'inci fıkrasının b bendinde yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2020 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1985 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler).

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLIYOR!

DPB tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan ilana göre Danıştay Başkanlığı bünyesine alımını yapacağı memur adayları için başvuru formunu 06 Ocak 2020 tarihi ile yayımlayacak. Bu kapsamda //www.danistay.gov.tr„den 06 Ocak 2020 tarih ile temin edilecek başvuru formunu doldurduktan sonra imzalı bir şekilde ve diğer istenen belgeler ile birlikte Ģahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum - 2 yıl Önce

İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum