Cumhurbaşkanlığı KPSS siz 30 Memur Alımı Başvurusu Başladı! Şartlar nedir?

İletişim Başkanlığı 30 Uzman Yardımcısı alımı için başvurular Başladı. KPSS Şartı Olmadan Memur alımı için sınav ve başvuru detayları nelerdir?

Cumhurbaşkanlığı KPSS siz 30 Memur Alımı Başvurusu Başladı! Şartlar nedir?

Cumhurbaşkanlığına bağlı olan İletişim Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 30 kişilik boş kadro ile Giriş sınavı yapılacak. Sınav Ankara ilinde gerçekleştirilecek olup sınava katılmak isteyen adayların bazı nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Başvurularda başladı. Peki Sınav detayları nedir? Sözlü ve Yazılı Sınav konuları nelerdir? Kimler başvuru yapabiecek? Sınav ücreti nedir?

30 MEMUR ALIMI YAPILACAK?

İletişim Başkanlığı yapacağı Uzman Yardımcılığı giriş sınavı ile İletişim Uzman Yardımcısı unvanıyla atama yapacak. KPSS siz Memur Alımları 3 farklı alanda yapılacak. Başvuru süreci başladı. Bu yönde İletşim Başkanlığı Genel İdare Hizmetleri Sınıfında olmak üzere 8 ve 9 uncu kadrolara 30 kişi alacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

b) 01/01/2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

c) En az dört yıllık lisans eğitimi veren;

- Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden,

- İletişim fakültelerinden,

- Mühendislik fakültelerinin lisans bölümleri ile matematik ve istatistik lisans bölümlerinden,

- İlgi fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden, veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir. 

Sınava başvuru için KPSS şartı aranmamaktadır.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

İletişim Başkanlığı 30 memur alımı başvuruları 9 Ağustos 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 10 gün içerisinde yani 20 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri web sitesi (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr ) üzerinden yapılacaktır.

Sınav Ücreti Ne Kadar?

Sınav başvuru ücreti, başvuru işleminin son adımında kredi/banka kartı ile ödenecektir. Sınav başvuru ücreti 125 (yüzyirmibeş) TL’dir.

3 AŞAMALI SINAV YAPILACAK!

İletişim Başkanlığı Uzman yardımcısı Sınavı; ön eleme yazılı sınavı (çoktan seçmeli), alan bilgisi yazılı sınavı ve sözlü sınav olmak üzere üç aşamada yapılacaktır Ön eleme sınavı 12/09/2021 tarihinde ve saat 10.00’da başlayacak ve tek oturumda yapılacaktır. Sınav süresi 120 dakika olacaktır.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE