CTE 264 Memur Personel Alım Başvuruları Başladı!

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü memur personel alımı başvuruları başladı. Toplamda 264 kişilik memur kadrosu ile başvuru detayları şöyledir.

CTE 264 Memur Personel Alım Başvuruları Başladı!
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 22 Aralık 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusunda toplamda 264 kişilik memur personel kadrosu ile alım ilanı duyurusu yapmıştı. Yapılan duyuruya göre başvurular başlamış olup en geç 04 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 204 Psikolog, 57 Sosyal Çalışmacı ve 3 Veteriner olmak üzere toplamda 264 kişi alacak. Ayrıca adaylara Giriş Sınavı sistemi uygulanacak olup adayların bu sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavına Girmiş olmaları gerekmektedir. 

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü alım yapacağı personellerden, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki belirtilmiş şartları taşımaları, Psikolog kadrosuna başvuracak adaylar için psikoloji lisans, sosyal çalışmacı kadrosuna başvuracak adaylar için sosyal hizmetler lisans, veteriner hekim kadrosuna başvuracak adaylar için veteriner hekimliği lisans programlarından mezun olmak, Yapılacak olan güvenlik soruşturmasından olumlu sonuçlar alacak olan adaylar, Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını belgeleyen, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu, (sağlık kurulu raporu başvuru aşamasında gerekli olmayıp, sözlü sınav sonucu başarılı olarak atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir), 2016 yılında ösym tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden puan almış olmak, şartları aranacaktır. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 26 Aralık 2016 tarihinde başlayacak olup 04 Ocak 2016 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvurular, Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına şahsen yapılacak olup, posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ayrıca buraya tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE