Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Bugün Son!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptığı duyurusuna göre bünyesinde memur alımı ihtiyacı için bir duyuru yapmıştı. yapılan duyuruya göre başvurular bu gün son!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Bugün Son!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Aralık ayının başında yapılmış olan duyuruna göre bünyesinde memur personel ihtiyacı için bir duyuru yapmıştı. yapılan duyurya göre alım başvuruları 14 Aralık 2016 tarihinde başlamıştı. Ancak başvurular 13 Ocak 2017 tarihi yani bugün sona eriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mal Yardımlar Dairesi Başkanlığında bulunana 15 kişilik boş kadro ile memur alacak. Alınacak adaylardan, Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir. Adayların, Hukuk Fakültesi, Bilgisayar, Yazılık veya Bilişim Sitemleri fakültelernden, Siyasal Bilgiler, Fen ve Edebiyat fakültelerinden ve İletim Fakülesinden mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca bu şartlar dışında diğer aranan şartlarada uygun olmaları gerekmektedir. Aranan diğer şartlar şöyledir;

Adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinden mezun olmuş, Sınavın yapıldığı tarih itibari ile 35 yaşını geçmemiş, 2015 veya 2016 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış Kamu personeli Seçme Sınavında en az 80 puan almış, Erkek adaylar için Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan adaylar, İngilizce dilini bilen adaylar kadroya alınacaktır. 

Başvuru gerçekleştirecek adaylar, 3 adet vesikalık Fotoğraf, T.C. Kimlik Numarası yazılı beyanı, KPSS Sonuç Belgesi, Adli Sicil Kaydı, İlgilizce bilginin belgesi ile birlikte en geç 13 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı Yıldızevler Mahallesi, Turan Güneş Bulvarı 713. Sokak, No:4, 06450 Çankaya/ANKARA adresinde kurulacak kayıt kabul masasına bizzat veya posta yolu ile başvurabileceklerdir. Posta ile yapılan başvurularda, gönderilen belgelerin Başkanlığa en geç 13/01/2017 mesai saati bitimine kadar (17:30) ulaşması zorunludur. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Bu süreden sonra gelen belgeler ve ekleri dikkate alınmayacak, e-posta olarak gönderilen özgeçmişler başvuru olarak kabul edilmeyecek ve dikkate alınmayacaktır.

Ayrıca buraya tıklayarak ilanın tam metnie ulaşabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

YORUM EKLE