Büyükşehir Belediyesi 50 ve 60 KPSS İle Memur Alımı Yapacak! Lise ve Ön Lisans

Belediyeler memur alımı için ilan yayımlıyor. Düşük KPSS puanı ile 70 memur alımı yapılacak olup ilan hakkında detayları sizlere haberimizde aktaracağız.

Büyükşehir Belediyesi 50 ve 60 KPSS İle Memur Alımı Yapacak! Lise ve Ön Lisans

Büyükşehir Belediyesi memur alımı için ilan yayımladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda 70 kişilik boş kadro ile İtfaiye eri alımı yapılacak. Söz konusu ilana Lise ve Ön Lisans mezunu itfaiye eri alımı yapılacak. Ayrıca adaylardan KPSS şartı aranacak olup Düşük KPSS puanı almış olmak yeterlidir. İlan hakkında detayları ve kadro dağılımını siz değerli okurlarımıza İşin Olsa ekibi olarak aktaracağız.

KADRO DETAYLARI:

Muğla Büyükşehir Belediyesi 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olarak 70 kişilik kadro ile Lise mezunu 50 ve Ön Lisans Mezunu 20 İtfaiye eri alımı yapılacak.

KPSS ŞARTI VAR!

Muğla Büyükşehir Belediyesi lise mezunu itfaiye eri alımı için adaylardan 50 ve Ön Lisans mezunları için KPSS 60 puan şartı arayacak. Buna göre 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türü aranacak.

YAŞ VE BOY ŞARTI:

Adaylardan özel nitelikler kapsamında Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak ve Yapılacak sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

GENEL ŞARTLAR:

657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek ve Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranır.

Ayrıca Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için, 12.10.2020 tarihinden 16.10.2020 tarihi mesai bitimine kadar, yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Orhaniye Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi No:3 Menteşe / MUĞLA adresindeki İtfaiye Dairesi Başkanlığı içinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğüne ait başvuru masasına şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 15:12
YORUM EKLE