Bekçi Alımı Başvuru Tarihleri Belli Oldu, Kimler Başvurabilir, Başvurular Nasıl Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere alınacak olan 8 bin bekçi alım ilanı ne zaman yayımlanacak, başvuru tarihleri neler, kimler başvurabilir ve bekçi alımına başvurular nasıl yapılacak? İşte merak edilen soruların yanıtları ve bekçi alımıyla alakalı herşey...

Bekçi Alımı Başvuru Tarihleri Belli Oldu, Kimler Başvurabilir, Başvurular Nasıl Yapılacak?

8 Bin Bekçi Alımı Tarihi Belli Oldu - Bakan Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, 8 bin bekçi alımıyla alakalı olarak merakla beklenen ilan tarihine yer verildi. Bakan Soylu açıklamasında 8 bin bekçi alımlarının Mart ayında yapılacağını dile getirmiş, net tarih vermemişti. Bugün itibariyle gündeme yansıyan açıklamalarında, 8 bin bekçi alımı için ilanın Çarşamba günü kamuoyuna duyurulacağına değindi. Onbinlerce aday tarafından merakla beklenen 8 bin bekçi alımı tarihi de netlik kazanmış oldu.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI - KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Çarşamba günü yayımlanacak olan bekçi alım ilanına en az lise mezunu olan, T.C vatandaşı olan, askerlik hizmetini yapmış, 31 yaşını geçmemiş, kamu zararına faaliyetlerde yer almamış, herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş, ismi terör örgütleriyle anılmamış uygulanacak mülakatlardan başarıyla ayrılabilecek adayların başvuruları değerlendirme sürecine alınacaktır. Adayların fiziki yeterlilik testlerini de geçmesi gerekecektir.

BEKÇİ ALIMLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Yayımlanacak ilanda başvurular şahsen yapılacak olup, adayların kendilerinden istenen belgelerle birlikte aşağıda örneği gösterilen başvuru formunu doldurmaları da istenecektir. Bu başvuru formunda bazı kişisel bilgiler yar almaktadır. Bekçi alım ilanının şartlarında bir değişiklik meydana gelirse ya da ilan yayımlanırsa hemen bildirim alarak başvuru yapmak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

 

BEKÇİ ALIMI KADRO DAĞILIMI

Bakan Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda, bekçi alımları için Ankara kadrosunun 500 kişi, İstanbul kadrosunun 1000 kişi olduğu aktarıldı. Ayrıca Yozgat' a da bekçi alımları yapılacağı biliniyor ancak net bir kadro bilgisi verilmedi. Bu alımların dışında tüm vilayetlere bekçi alımı yapılacağı da zaten aktarılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 17:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bünyamin Bozdoğan
Bünyamin Bozdoğan - 4 yıl Önce

Askerlik şartı neden kalkmıyor ki

Tdr
Tdr - 4 yıl Önce

Orta okul mezunları baş vurabiliyormu aca

Mehmet bostancı
Mehmet bostancı - 4 yıl Önce

Şanlı urfa merkezde ikamet ediyorum çarşı ve mahalle bekçiligi şanlı urfadada alınacakmı

Sefa uras
Sefa uras - 4 yıl Önce

Ben açık lisede okuyorum son sınıftayım başvuru yapabilir miyim

Mustafa Bingöl
Mustafa Bingöl - 4 yıl Önce

Diyarbakır kaç kişi alım vardır ve ne zaman başlıyor başvuru

Hakan Gaman
Hakan Gaman - 4 yıl Önce

Nasıl başvuru yapıcam

Kul
Kul - 4 yıl Önce

Sadece bir ilden mi başvuru yapabiliyoruz

Ahmet kunduz
Ahmet kunduz - 4 yıl Önce

İlla lise mezunu mu olacak lise mezunu olan lar katılmayacaktır mi simdi