Bayramdan Sona Başlıyor! 8 Kurum, Belediye ve Bakanlık Memur Alımı Yapacak!

Bakanlıkların ve kurumlarım memur alımı başvuruları bayramdan sonra başlıyor. Şartlar ve kadro dağılımı belli oldu. İşte şartlar;

Bayramdan Sona Başlıyor! 8 Kurum, Belediye ve Bakanlık Memur Alımı Yapacak!

Kamuya Memur alımı başvuruları başlıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanlarına göre 8 kamu kurumu, Bakanlık ve Belediye bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde memur alımı yapacak. Kamuya Memur Alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki bilgiler doğrultusunda başvurularına bayramdan sonra başlayacaklar.

BAYRAMDAN SONRA BAŞVURUSU B AŞLAYAN KURUMLAR:

TENMAK:

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Başkanlığı bünyesine 20 kişilik boş kadro ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı, Aşçı Alımı ve Temizlik Personeli alımı yapacak. Adayların en az Ortaöğretim Mezunu olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmıyor. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

TKİ:

Türkiye Kömür İşletmeleri bünyesine Memur kadrosunda 5 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Adayların Belirtilen Genel, KPSS, Eğitim, Yaş ve Yabancı Dil Sınavı şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir. Alımlar Merkez teşkilatına yapılacak olup sadece şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilecek. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü:

İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi sözleşmeli Bilişim Personeli kadrosunda alım yapacak. Alımlar farklı kadrolarda yapılacak olup hem KPSS Puanı ile hem de KPSS puanı olmayan adaylar başvuru yapabilecek. Ancak YDS şartı taşınıyor olması gereklidir. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

Emniyet Genel Müdürlüğü:

EGM 2021 yılı personel alımı ilanını yayımladı. 2021/1 kapsamında yapılacak personel alımı ilanına göre sözlü ve uygulaması sınav niteliklerin de Sözleşmeli Pilot alımı yapılacak. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

Polis Akademisi Başkanlığı:

Polis akademisi Başkanlığı 2021 - 2022 yılı Öğrenci alımları başlıyor. Farklı birimlere ve eğitim programlarına öğrenci alınacak. İlanın Detayları için Buraya Tıklayınız.

Karasu Belediyesi:

Belediye Lisans mezunu adaylar içerisinden Genel İdare Hizmetleri Sınıfında olmak üzere Kadın Erkek adaylar içerisinden 6 Zabıta Memuru alımı yapacak. Adayların 70 KPSS Puanı olması gereklidir. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

Güngören Belediyesi:

Belediye Zabıta Memuru alımı yapacak. 22 Kişilik boş kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu Zabıta Memuru Alımı yapılacak. Kadın Erkek adaylar başvuru yapabilecek olup adayların KPSSP94, KPSSP93 ve KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

Sarkışla Belediyesi:

Belediye 2021 yılı için İtfaiye Eri alımı yapacak. Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere 11. dereceli kadroya 5 kişilik boş kadro ile Erkek İtfaiye eri alımı yapılacak. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
  • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

Aynı zamanda belirtilen özel niteliklerinde taşınıyor olması gereklidir.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi başvurular bayramdan sonra başlıyor. 26 Temmuz 2021 tarihi ile başlayacak olan memur alımı başvuruları için adaylar başvurularını kurumların belirttiği son başvuru tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar.

DİĞER MEMUR VE PEROSNEL ALIMI İLANLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2021, 07:41
YORUM EKLE