Başvurular Başladı! Ticaret Bakanlığı KPSS İle Memur Alımı: 4 - 13 Ekim Arası

Ticaret Bakanlığı memur alımı başvuruları başladı. Farklı birimlerde olmak üzere 60 kişi alınacak. Müfettiş Yardımcılığı Giriş sınavı detayları nedir?

Başvurular Başladı! Ticaret Bakanlığı KPSS İle Memur Alımı: 4 - 13 Ekim Arası

Ticaret Bakanlığı memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına 60 memur alımı yapacak. Alımlar Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 inci ve 9 uncu dereceli kadrolara Ticaret Müfettiş yardımcısı alanında alım yapılacak.

Alımlar, Gümrük Grup Başkanlığı için en fazla 30, Dış Ticaret Grup Başkanlığı için en fazla 15 ve İç Ticaret Grup Başkanlığı için en fazla 15 Ticaret Müfettiş Yardımcısı alımı giriş sınavı yapılacak.

İLAN 7 EKİM 2021 TARİHİ İLE GÜNCELLENDİ! DÜZELTİLMİŞ İLAN BURADA

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Bakanlığın memur alımı başvuruları 4 Ekim 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 13 Ekim 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ticaret Bakanlığı uzman yardımcısı alımları için " 2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan KPSS'den P48 puan türünden en az 80 puan almış olmak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak, Giriş sınavının yapıldığı yıl tarihi ile 35 yaşından büyük olmamak, Sağlık durumunun, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması ve müfettişlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya özrü bulunmaması ve Üniversitelerin hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmuş olmak " gerekmektedir.

İKİ AŞAMALI SINAV YAPILACAK!

Ticaret Bakanlığı uzman yardımcılığı giriş sınavı iki aşamalı olmak üzere Sözlü ve yazılı yapılacak. Sınavlar 6 kasım 2021 tarihi ile başlayacak olup 21 kasım 2021 tarihi ile sona erecek. Farklı birimlere farklı tarihlerde sınav yapılacak.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2021, 09:39
YORUM EKLE