Başvurular 8 Mart Başladı! 9 Belediye ve Kurum 464 Memur Alımı Yapılacak!

Belediyeler, bakanlık ve Kamu kurumları bünyelerine 322 memur alımı yapacak. Söz konusu ilana başvurular 08 mart 2021 tarihi ile başlıyor. İşte detaylar.

Başvurular 8 Mart Başladı! 9 Belediye ve Kurum 464 Memur Alımı Yapılacak!

Ülkemizde bulunan kamu kurumları ve kuruluşları bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda memur alımı yapacak. Yayımlanan ilanlara göre kurumlara 322 memur alımı yapılacak. Bu kapsamda ilanlar için başvuru süreci başlıyor. Peki Hangi kurumlara memur alımı yapılacak? Adaylardan aranan genel ve KPSS şartları nedir?

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLIYOR!

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur alımı başvurular 08 Mart 2021 tarihi ile başlayacak. Adaylar başvurularını sadece kurumların belirttiği şekilde başvuru yapacaklar. Bunun için aşağıdaki ilanların detaylarını inceleyebilirsiniz.

7 KURUM VE BELEDİYE 322 MEMUR ALIMI DETAYLARI:

Sağlık Bakanlığı:

Sağlık bakanlığı Atama Kurası ilanı yayımladı. Bakanlık yayımladığı ilana göre 2021 yılı İlk Deva ve Yeniden atama kurası ile tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına atama yapılacak. Başvurular en geç 15 Mart 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir. İlan Hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Gelir İdaresi Başkanlığı:

GİB bünyesindeki eksikliğini karşılamak üzere 87 kişilik boş kadro ile Tekniker alımı yapacak. Alımlar, 26 Elektrik, 7 İnşaat, 7 İklimlendirme, 8 Makine, 4 Ağaç İşleri, 19 Tesisat ve 16 Bilgisayar teknikeri alanlarında yapılacak. Bu yönde adaylardan 2020 yılı KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Başvurular en geç 17 Mart 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. İlan Hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Bahçelievler Belediyesi:

Belediye toplamda 83 Memur Alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Bahçelievler Belediyesi 83 kişilik boş kadro ile 6 Avukat, 5 Mühendis, 5 Mimar, 5 Şehir Plancısı, 24 Bilgisayar İşletmeni, 19 Memur, 19 Zabıta Memuru alımı yapılacak. Buna göre adaylardan Ön Lisans için P93, Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak. Başvurular en geç 12 Mart 2021 tarihine kadar yapılacaktır. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

Tarım ve Orman Bakanlığı:

Bakanlık KPSS ile veya KPSS şartı olmaksızın 10 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Buna göre alımlar Bilişim Personeli kadrosunda yapılacak. Adaylardan KPSS'den 70 puan almış olmak şartı aranacak. KPSS Puanı olmayanlarda başvuru yapabilecek olup puanı 70 olarak ele alınacaktır. Başvurular en geç 14 Mart 2021 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Van Büyükşehir Belediyesi:

Büyükşehir Belediyesi farklı kadrolarda olmak üzere 108 Memur alımı yapacak. Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak şartı aranacak. Bu kapsamda alımlar 8 Mühendis, 5 Şehir Plancısı, 65 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 5 Bilgisayar İşletmeni, 10 Belediye Trafik Memuru, 15 Zabıta Memuru kadrolarında yapılacak. Başvurular ise en geç 12 Mart 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

Pendik Belediyesi:

Pendik Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 20 kişilik boş kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alınacak. Bu kapsamda 20 Zabıta Memuru alımı yapılacak olup adayların KPSS'den en az 70 puan almış olmaları gereklidir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Şırnak Belediyesi:

Belediye 60 KPSS Puanı ile bünyesine 14 Memur Alımı yapacak. Bu yönde 2 Zabıta Memuru ve 12 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapılacak. Başvurular en geç 12 Mart 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Kocaeli Üniversitesi:

Kocaeli Üniversitesi 102 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacak. Alımlar, Lise Ön Lisans ve Lisans Mezunu  1 Laborant, 3 Röntgen Teknisyen, 1 Sağlık Teknikeri, 3 Diğer Sağlık Personeli, 92 Hemşire, 2 Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti alımı yapılacak. İlan hakkında detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

TÜBİTAK:

TÜBİTAK 40 kişilik kadro ile farklı alanlarda memur ve Personel alımı yapılacak. Buna göre alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden, 2 Memur, 2 Ar-Ge Personeli, 14 Engelli Diğer Teknisyen ve Teknikerler, 12 Teknisyen, 6 Dağıtıcı, 2 Şoför, 2 Yönetici Asistanı alımı yapılacak. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

YENİ KAMU VE ÖZEL MEMUR PERSONEL ALIMLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gul yilmaz
Gul yilmaz - 2 yıl Önce

Kamuya alımlarda yas 40 kps70 olsa daha iyi olur