Başkanlığa KPSS siz 30 Memur Alımında Son Gün!

KPSS şartı olmaksızın memur alımında son gün. Başkanlık 30 kişilik kadro ile Uzman yardımcısı alacak ve sınav ücret karşılığında gerçekleştirilecek.

Başkanlığa KPSS siz 30 Memur Alımında Son Gün!

Cumhurbaşkanlığına bağlı olan İletişim Başkanlığı bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. KPSS Şartı olmaksızın memur alacağını bildiren İletişim Başkanlığı için başvurular 24 Ocak 2022 tarihi ile başlamıştı en geç Bugün ( 04 Şubat 2022 ) yapılması gereklidir.

İletişim Başkanlığı Bünyesine 30 kişilik boşluk ile Genel İdare Hizmetler sınıfında 8 ve 9 uncu boş kadrolarda görevlendirmek üzere Ankara'da düzenleyeceği sınav ile İletişim Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

KPSS Şartı Aranmıyor!

İletişim Başkanlığının memur alımı ilanı için adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmayacak. Bu doğrultuda KPSS yerine adaylardan, sınav ücreti alınacak. Sınav ücreti Başkanlık tarafından 250 TL olarak bildirilmiş olup adayların ücreti Bugün ödemeleri gereklidir.

Başvurularda Son Gün! Nasıl Başvuru Yapılır?

İletişim Başkanlığının memur alımı için başvurularda son güne geldik. 4 Şubat 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmekle birlikte başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi web sitesi (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr) üzerinden yapılacaktır.

Kimler Sınav İlanına Başvuru Yapabilecek?

Adaylarda başvuru için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Ayrıca özel olarak 35 yaşını doldurmamış olmaları, en az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden,

- İletişim fakültelerinden,

- Mühendislik fakültelerinin bilgisayar mühendisliği bölümlerinden,

- İlgi fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden mezun olmuş olmaları gereklidir.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mezyün Çiftçi
Mezyün Çiftçi - 2 yıl Önce

Sözleşmeli er erbaş için ilkorta okul balgesi yetarmi

Ufuk Canpolat
Ufuk Canpolat - 2 yıl Önce

Emeklilik yaşı 65 yaş şartı kamuda en büyük engel 34 yaşından sonra işe alım Yok ama emeklilik yaşı 65 30 sene insanlara resmen hırsızlık yapın sigortanızı kendiniz ödeyin demektir bu anladık Allah'tan korkuları yok meclisteki seçilmiş lerin ama kendi çocukları aynı duruma düşsün ler inşAllah

Vatandas
Vatandas - 2 yıl Önce

Zaten ıssız çocuklar bide sınav parasimi istiyorsunuz yazik gerçekten milletin aklıyla alay etmeyin

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Torpilsiz mi bu alım yoksa alinanlar belli mi ????