Bakanlıktan Yurt Dışı Alım İlanı Geldi! KPSS Siz Memur Alınacak

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için ilan yayımladı. Başkonsolosluğa alım yapılacak olup adaylardan KPSS şartı aranmıyor. İşte Sınavlar memur alımı ilanı detayları.

Bakanlıktan Yurt Dışı Alım İlanı Geldi! KPSS Siz Memur Alınacak

Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere fmemur alımı yapacağını bildirdi. Aile ve Çalışma Bakanlığı kamu ilan sitesinde yayımlanmış olan ilana göre Dışişleri Bakanlığına bağlı olan Nagoya Başkonsolosluğu Türk uyruklu memur alımı yapacak. Alımlar Sekreter kadrosuna yapılacak olup KPSS şartı aranmıyor. Bu yönde KPSS Siz Memur Alımı ilanı detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Dışişleri Bakanlığı Alımları için Nagoya Başkonsolosluğunda münhal bulunan 2 adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır. Adaylardan aranan şartlar şöyledir.

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

8. Çok iyi derecede Japonca ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek,

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başkonsolosluğa memur alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte en geç 13 Temmuz 2020 tarihine kadar başvuruların yapılması gerekmektedir. Başvurular, “Türk-Japon Kültür Ticari Yardımlaşma Dayanışma Derneği”nin Aichi-ken İnazawa-shi Konomiya 2 Chome 5 Banchi 26 Nagoya adresine ulaşacak şekilde veya hafta içi her gün 14.00-18.00 saatleri arasında aynı adrese şahsen yapılabilecektir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir.

İLANIN DETAYLARI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

En az lise mezunu deniliyor ama Japonca iyi derecede olacakmış