Bakanlık KPSS siz 130 Memur Alıyor! Maliye Bakanlığı ÖSYM Başvuru ve Sınav ?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 memur alımı yapacak. Başvurularda sona geldik. KPSS şartı yok. Peki değerlendirmeler nasıl olacak? Sonuçlar ne zaman açıklanır?

Bakanlık KPSS siz 130 Memur Alıyor! Maliye Bakanlığı ÖSYM Başvuru ve Sınav ?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapıyor. KPSS şartı olmaksızın 130 kişilik kadro ile İç Denetçi Sertifika eğitimine katılacak 130 memur alımı yapılacak. Alımlar 100 Genel Katılımcı kontenjanından ve 30 Bilgi Teknolojileri kontenjanında yapılacak. Başvurular geçtiğimiz günlerde başlamış olup artık sona ermektedir. Başvuru sonucuna göre adaylara İç Denetçi Aday Belirleme sınavı yapılacak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuruları 21 ekim 2021 tarihi ile başlamıştı ve en geç 3 Kasım 2021 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Henüz Başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını yapabilecekler. Başvurular Kurulun 4. Cadde (Kazakistan Caddesi) No: 112 Kat: 4 Emek/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla yapabileceklerdir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İç Denetçi Aday Belirleme Sınavına katılmak isteyen adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Ayrıca 45 yaşından büyük olmamak, Yabancı dil sınavından en az 50 puan almış olmak şartları aranacak.

ÖN BAŞVURU SONRASI ÖSYM BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 memur alımı başvuruları yapıldıktan sonra adaylar ÖSYM üzerinden başvuru yapacak. Ön Başvurusu kabul edilen adaylar ÖSYM’ye başvurularını 08-11 Kasım 2021 tarihleri arasında bir başvuru merkezinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından veya https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

ÖSYM başvuruları sonrası belirtilen tarihler arasında Sınava girecek adaylar 08-12 Kasım 2021 tarihleri arasında, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İşlemler’de yer alan “Ödemeler” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 280,00 TL sınav ücretini yatıracaklardır.

İÇ DENETÇİ ADAY BELİRLEME SINAVI NE ZAMAN?

Sınav 05/12/2021 Pazar günü Ankara’da yapılacaktır. Sınav saat 10.15’te başlayacak ve 120 dakika (2 saat) sürecektir. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

SONUÇLARDAN VE GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE