Bakan Soylu' dan Korucu Alımı Hakkında Açıklama! İşte Tarih

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önceki akşam Diyarbakır' ı ziyaret etti ve burada gençlerle, vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Soylu Diyarbakır' da yaptığı konuşmasında personel alımlarına ve korucu alımlarına yönelik önemli açıklamalar gerçekleştirdi...

Bakan Soylu' dan Korucu Alımı Hakkında Açıklama! İşte Tarih

Diyarbakır' ı ziyaret eden ve burada gençlerle buluşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ziyaretinde gençlerin ve vatandaşların sorularını da yanıtlamayı ihmal etmedi. Sıcak görüntülerin ekranlara yansıdığı ziyarette, Diyarbakır halkının sorunlarını dinleyen, atılacak adımları aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; burada yaptığı konuşmasında personel alımlarıyla, subay ve astsubay alımlarıyla alakalı gençlerden gelen soruları da yanıtsız bırakmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır' ın tarihi, neden önemli bir şehir olduğunu ve ekonomik anlamda gerçekleştirilecek çalışmalardan değindiği konuşmasında, korucu alımlarıyla alakalı da önemli bir bilgilendirmeyi kamuoyuna aktardı.

Bakan Süleyman Soylu açıklamasında korucu alımlarının yapılacağını ifade etti. Korucu alımlarında 2018 yılından beri bir ilan yayımlanmıyor, alımı yapılması beklenen binlerce kişilik korucu ilanı için adayların meraklı bekleyişleri bulunuyordu. Bu korucu alımlarıyla alakalı muhtemel tarihin seçimin hemen sonrası olduğu düşünülüyor.

KORUCU ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Korucu olabilmek için gerekli şartlara ise şu şekilde değinebiliriz; T.C vatandaşı olmak, askerlik hizmetini yapmış olmak, sağlık problemi bulunmamak, siyasi parti üyesi olmamak, kamu zararına faaliyetlerde yer almamış olmak, terör örgütlerinin içerisinde bulunmamış olmak, kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, fiziki yeterlilik testinde başarılı olmak, 40 yaşından büyük olmamak, seçimle gelinen bir görev başında bulunmamak, yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak, eğer yeterli sayıda aday bulunamazsa 50 yaşından büyük olmamak şartlarıyla alımlar yapılacaktır.

KORUCU ALIM İLANLARI YAKIN ZAMANDA YAYIMLANACAK YAYIMLANDIĞI ANDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Enes tekçi
Enes tekçi - 4 yıl Önce

Hakkari ve bağlı olduğu ilçeler bu konularda genelde torpilli olmak gerek yoksa hiç şansımız yok

Sehmus
Sehmus - 4 yıl Önce

Sayin bakanim emekli olan korucu cocuklari bu haktan yararlanmak istiyoruz arz ederim

ramazan
ramazan - 4 yıl Önce

korucu alım tarıhı ne zaman hangı ıllere