Bakan Ağbal Sosyal Medyadan Duyurdu! 1000 Gelir Uzmanı İlanı Başvuru ve Sınav Tarihi Belli Oldu!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medya üzerinden gelir uzman yardımcısı alımları için bir açıklama yaptı. Gelir uzman yardımcısı başvuruları ne zaman başlayacak ve başvuru tarihleri ne zaman olacak belli oldu.

Bakan Ağbal Sosyal Medyadan Duyurdu! 1000 Gelir Uzmanı İlanı Başvuru ve Sınav Tarihi Belli Oldu!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir Uzman Yardımcısı alımlarına ilişkin sosyal medyadan önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ağbal'ın, alım ilanı bekleyen adayları sevindirecek açıklamasına ilişkin detayları aktarıyoruz.

Maliye Bakanlığına 1.000 GUY - Gelir Uzman Yardımcısı alımı için detaylar belli oldu. Buna göre dört yıllık lisans eğitimi veren, İktisadi ve İdari Bilimler Fakultesi, İktisat fakültesi, İşletme Fakültesi ile mühendislik istatistik bölümlerinden mezun olan adayların başvurularda bulunabileceği uzman yardımcısı alımları için yakın zamanda başvurular alınmaya başlanacak. 

GELİR UZMAN YARDIMCISI BAŞVURU TARİHİ

Yapılan açıklamada, 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adayların başvuruda bulunabileceği Gelir Uzman Yardımcısı alımları için sınav 18 Ağustos tarihinde gerçekleşeceği belirtildi. Gelir uzmanı alımları başvuruları 3 Temmuz ile 26 Temmuz arasında alınacak.

Maliye Bakanı Naci Ağbal kişisel twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşmında "1.000 Gelir Uzman Yardımcısı alımı için bugün ilana çıkıyoruz. 2017 KPSS sıanvından yeterli puan alan arkadaşlarımız bu sınav için müracaat edebilecekler. Başvurular 3-26 Temmuz tarihleri arasında, sınav 18 Ağustos'ta yapılacak. Sınava İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk Siyasal Bilgiler, İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilecek. Sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Hayırlı olsun" dedi.

BAŞVURU ŞARTLARI!

21 Mayıs ile 27/28 Mayıs tarihli KPSS sınavından P48 puan türünden 70 ve üzeri puan alan adaylar, 35 yaşını doldurmamış olmaları ve yapılacak yazılı ve sözlü sınavı başarı ile geçmeleri gerekecek. İşin Olsa ekibi olarak başvuru kılavuzu yayımlanır yayımlanmaz detayları aktaracağız. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 00:11
YORUM EKLE