Avrupa Birliği Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Avrupa Birliği Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı Ekim ayında alım duyurusu yapmıştı. Duyuruya göre başvurularda artık son günlere gelindi. İşte detaylar.

Avrupa Birliği Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Ekim ayının 15 inde yapılan duyuruya göre, Avrupa Birliği Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 12 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını belirtti. Başvuruların 16 Ekim 2017 tarihinde başlamasının ardından artık sona eriyor. Adaylar başvuru şartlarını taşıdıkları durumunda başvuru yapabilecekler. Başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yapılacak Uzman yardımcılığı sınavına katılacaklardır. Adayların bu sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 85 puan almış olmaları gerekmektedir. 

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Avrupa Birliği Bakanlığı alımını yapacak olduğu 12 kişilik memur adayı için başvurularda sona gelindiğini belirtti. Avrupa Birliği Bakanlığı başvuruları en geç 03 Kasım 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Buna göre başvurular 03 Kasım 2017 saat 18:00 a kadar “T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı İdari Hizmetler Başkanlığı Mustafa Kemal Mah. 2082. Cd. No:4 06530 100. Yıl-Çankaya/ANKARA” adresine şahsen veya posta yolu ile yapılması gerekmektedir.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Avrupa Birliği Bakanlığı toplamda 12 kişilik boş kadro ile 12 Uzman yardımcısı alımı yapacağını belirtti ve  Avrupa Birliği Bakanlığı Hukuk alanında 4, İktisat alanında 2, İşletme alanında 2 ve Uluslararası İlişkiler alanında 4 memur personel alımı gerçekleştirecek.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI:

Avrupa Birliği Bakanlığı alım yapacağı 12 memur adayından, ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Hukuk için KPSSP4, İktisat için KPSSP14, İşletme için KPSSP24 ve Uluslararsı İlişkiler için KPSSP34 puan türünden en az 85 puan almış olmaları ve En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin Hukuk, İktisat, İşletme, Uluslararası İlişkiler bölümlerinden birinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi veya rahatsızlığı olmamak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak ve 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak şartları arayacaktır.

İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilanın tam metnine ulaşabilirler.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE