Ankara'da Kadın Erkek 80 Memur Alım İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'de 28 Mayıs 2020 tarihinde Ankara ili için memur alım ilanı yayımlandı. En az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler.

Ankara'da Kadın Erkek 80 Memur Alım İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Günün yeni memur alımı ilanları yayımlandı. Resmi Gazete'de bugün ( 28 Mayıs 2020)  itibari ile yayımlanmış olan ilana göre Ankara'da hizmet veren Çankaya Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak amacı ile 80 kişilik boş kadro ile Kadın Erkek Zabıta Memuru Alımı yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilecek? Başvurular ne zaman alınacak? İşte detaylar.

KADRO DETAYLARI NEDİR?

Ankara Memur Personel alımı ilanına göre, Genel İdare Hizmetleri sınıfında Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu zabıta memuru alınacak. Kadın 12 ve Erkek 68 Erkek memur alımı yapılacak. İşte kadro dağılım tablosu:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEKLER:

Ankara Çankaya Belediyesi bünyesine alımını yapacağı zabıta memuru adayları için adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep edilmektedir. Bu yönde genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise adaylardan, KPSS, Yaş, Eğitim gibi nitelikler aranacak. Tüm nitelikleri taşıyan adaylardan Kadın veya erkek adaylar söz konusu ilana başvuru yapabilecekler.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ortaöğretim (Lise veya dengi) 2018-KPSSP94 Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURU SÜRECİ HAZİRAN'DA BAŞLIYOR!

Çankaya Belediyesi memur alımı başvuruları 23 Haziran 2020 tarihi ile başlayacak olup en geç 29 Haziran 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecektir.

Başvurular Şehit Gönenç Caddesi No: 20/1 Maltepe-ÇANKAYA/ANKARA adresindeki Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binası içinde bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü birimine teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE