Aile Bakanlığı KPSS 2019/6 Memur Alımı İçin İstenen Belgeleri Yayımladı!

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılmış olan 2019/6 tercih kılavuzu ile Aile Bakanlığı Memur alımı istenen belgeleri ve başvuru tarihlerini yayımladı. İşte o belgeler.

Aile Bakanlığı KPSS 2019/6 Memur Alımı İçin İstenen Belgeleri Yayımladı!

Az önce Bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre Aile Bakanlığına 2019/6 ile 2 Bin 313 memur alımında şahsen başvuru tarihleri ve istenen belgeler yayımlandı. İşte adayların istenen belgeler ile şahsen başvuru yapacakları o tarih ve duyurunun detayları.

Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından az önce 09 Aralık 2019 tarihi itibari ile gelmiş olan duyuruya göre geçtiğimiz günlerde başvuru sonuçları açıklanan KPSS 2019/6 ile memur alımında adayların şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Duyurunun kapsamında şahsen başvuru ve istenen belgeler yer aldı.

ŞAHSEN BAŞVURULARIN ALINMASI:

Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2313 özleşmeli pozisyonlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı kapsamında ÖSYM Başkanlığı tarafından 2019/6 Yerleştirme sonucuna göre Bakanlığın sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşen adaylar şahsen başvuru yapmaları gereklidir.

İlgili başvuruları istenen belgeler ile birlikte 10 Aralık 2019 tarihi ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular sadece mesai saatleri içerisinde yapılacak oluğ şahsen veta posta yolu ile aşağıdaki adres doğrultusunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne yapılması gereklidir.

BAŞVURU ADRESİ:

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Personel Genel Müdürlüğü

Emek Mahallesi, 17. Cadde No:13 Pk: 06520

Çankaya / ANKARA

İSTENEN BELGELER NEDİR?

 • ÖSYM (KPSS-2019/6) Yerleştirme Sonuç Belgesi,
 • 1 adet kimlik fotokopisi,
 • Belgelerini; Elden teslim edecek adaylar için Diplomanın aslı ile E-Devlet Sisteminden alınmış mezun belgesi (iki belge de mutlaka bulunmalıdır),
 • Posta yolu ile gönderecek adaylar için Diplomanın onaylı örneği ile E-Devlet Sisteminden alınmış mezun belgesi (iki belge de mutlaka bulunmalıdır),
 • 3 adet vesikalık fotoğraf,
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (E-Devlet Sisteminden alınabilir),
 • Resmi kuruma ibraz edilmek üzere alınmış adli sicil belgesi (E-Devlet Sisteminden alınabilir),
 • Atama, Taahhüt ve Başvuru Formu (Elle veya bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulup imzalanacaktır.) İndirmek için tıklayınız.
 • Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (Elle veya bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulup imzalanacaktır.) İndirmek için tıklayınız.
 • Mal Bildirim Formu (Form önlü arkalı şekilde elle veya bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulup imzalanarak kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.) İndirmek için tıklayınız.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış/çalışıyor olanlar için onaylı hizmet belgesi,
 • Tercih Kılavuzunda unvana özel istenen belgeler varsa bu belgelerin aslı ya da onaylı sureti

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 20:43
YORUM EKLE