Aile Bakanlığı 3 Bin Memur Alımı Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 3000 ASDEP personel alımı ne zaman yapılacak? Bakan Fatma Betül Sayan KAYA geçtiğimiz günlerde canlı yayında açıkladığı 3 bin ASDEP alımına ilişkin belli olan detayları aktarıyoruz.

Aile Bakanlığı 3 Bin Memur Alımı Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu!

Kamuda memur olmak isteyen adayların merakla takip ettiği ASDEP personel alımlarına ilişkin 2018 yılı bütçe görüşmelerinde Bakan KAYA bazı önemli açıklamalarda bulunmuştu. Önemli sayıda alım yapılacağını açıklaması ardından geçtiğimiz günlerde ilk kez bir televizyon programında yapılacak olan 3 bin personel alımına ilişkin bazı detayları daha paylaştı. Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığında yapılacak memur alımına ilişkin işte detaylar..

3 BİN KİŞİ DAHA ALINACAK!

Bakan KAYA, ASDEP personellerinin geçtiğimiz ayda 780 bin kişiye ulaştıklarını ve kapı kapı dolaşarak farklı sosyal açıdan aileleri dolaşarak rapor tuttukları belirterek, 2018 yılında 3 bin yeni ASDEP personeli  alacaklarını aktardı. 

HANGİ BÖLÜMLERDEN ALINACAK?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan KAYA, bakanlığa yapılacak personel alımında hangi ölüm mezunları arasından yapılacağını da aktardı. Yapılan açıklamada psikoloji, rehberlik psikolojik danışmanlık, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi mezunları ve sosyologlardan alımlar yapılacak denildi.

3 BİN PERSONEL ALIMI İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

2018 yılında 3 bin ASDEP personel alımı için ASPB'nin il müdürlüklerinde yapılacak ilanlar ile alımlar gerçekleşecek. Yapılan alımlara ilişkin daha önceki yıllardaki belirtilen başvuru şartlarında KPSS puanından en az 60 olan adaylar başvuru yapabiliyor. Adayların TC vatandaşı olmaları, askerlik ile ilişiği bulunmaması, kamu haklarından kısıtlı bulunmamaları şartları ile birlikte eğitim şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca başvuru ilanlarının önümüzdeki ay içerisinde başlaması bekleniyor. Ayrıca alımların iki parça halinde tamamlanması planlanıyor. İkinci alımlarda ise 2018 yılı Ekim tarihinden itibaren başvuru ilanları yayımlanacak. Daha önceki alımlarda ikamet şartı nedeniyle adaylar tarafından yapılan talepler göz önünde bulundurularak alımlarda ikamet şartı bulunmayacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ilk
Ilk - 6 yıl Önce

Aile sosyal pol. Iki yıllık sosyal hizmetler bölümlerinden alım yapmayacaksa niye bu bölümü açıyor ki

Osman
Osman - 6 yıl Önce

Lütfen önlisans halkla ilişkiler mezunu alın alakasız bölümlerden alım yapılıyor

Gönül uğur
Gönül uğur - 6 yıl Önce

Yaş sınırı varmı ben çocuk gelişimi lise mezunuyum yaşım 53calismak zorundayım başvuru yapabilirsin

Su
Su - 6 yıl Önce

Ve halkla ilişkiler önlisans alımıyorsa bir hükmü yok benim için biz bekleyip duralım merkezi alımımızda ohhh ne güzel

Gokce
Gokce - 6 yıl Önce

91 dogumluyum cocuk gelisimi mezunuyum lise kpss puanim 60 basvurabilecem mi acaba

Gökçe
Gökçe - 6 yıl Önce

Hep önlisan lisans mezunlari giriyor lise mezunu girsin lutfen

.
. - 6 yıl Önce

Önlisans halkla ilişkiler bölümünün kendinden hak görüp lisans sosyal hizmet ve psikoloji gibi bölümlere alakasız demesi kadar alakasız bir şey yok. Sayılan bölümlerden sadece bir tanesi sir denen kavramı biliyor o da sosyal hizmet. Gerisi teferruattır. Boşuna kendinizi yormayın.

Esra
Esra - 6 yıl Önce

35 yaş sınırı var mi?