Adli Tıp Kurumu 55 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor!

Adli Tıp Kurumu 55 memur alımı başvuruları başlıyor. Adli Tıp Kurumu bünyesindeki memur ihtiyacı için toplamda 55 memur alımı gerçekleştirecek.

Adli Tıp Kurumu 55 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor!
Adli Tıp Kurumu 2016 yılının Son duyurusuna göre bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 55 memur alımı yapacak. Yapılan duyuruya göre adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı ve 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki belirlenmiş olan şartlar aranacaktır. Bu şartlara göre ve diğer şartlara uygun olma halinde adaylar Adli Tıp Kurumu tarafından yapılacak olan Sözlü Sınava katılacaktır. Sınav sonucuna göre adaylar adaylar kadroya alınacaktır. Başvuruda bulunacak olan adaylar 09 Ocak 2017 yani Pazartesi Günü başvurular başlayacak olup, 16 Ocak 2017 Pazartesi saat 17:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.Adaylardan,

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Merkezi sınavın yapıldığı yılında Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, herhangi bir suçu bulunmamak, görevini yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumu olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, yapılacak olan güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek ve Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak. şartları aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. 

Adli Tıp Kurumu, Kamu Personeli Seçme Sınavına göre KPSSP3 Lisans Mezunu, KPSSP93 Önlisans Mezunu ve KPSSP94 Ortaöğretim Mezunu adaylar alacaktır. KPSSP3 Puan türüne göre, 5 Biyolog, 1 inşaat mühendisi, 4 makine mühendisi, 8 kimyager, 2 psikolog olmak üzere toplamda 20 Memur,
KPSSP93 Puan türüne göre, 2 laborant, 4 patoloji teknikeri, 21 adli tıp teknikeri olmak üzere 27 Memur ve KPSSP94 puan türüne göre ise 1 radyoloji teknikeri, 3 elektrik elektronik teknisyeni, 3 kimya teknisyeni, 1 makine teknisyeni olmak üzere toplamda 8 memur alacaktır. Buna göre Adli Tıp Kurumu toplamda 55 memur alımı gerçekleştirecektir. Yapılacak olan sözlü sınava kadro sayısnın on katı kadar aday çağırılacaktır.

Başvurular, Adli Tıp Kurumu İnsan Kaynakları birimine ait www.atkik.com adresli internet sitesi üzerinden yapılacaktır. İlanın tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE