Adalet Bakanlığı ve CTE 17 Bin Kamu Personeli Alımı İlanı! İşte Kadrolar

Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine 17 bin kamu personeli memur alımları bekleniyor. Bu alımların muhtemel tarihleri ve kadro dağılımlarına yönelik bilgilendirmelere haberimizden ulaşabilirsiniz...

Adalet Bakanlığı ve CTE 17 Bin Kamu Personeli Alımı İlanı! İşte Kadrolar

Adalet Bakanlığı' nın ilanları uzunca sürelerdir bekleniyor,  yüzbinlerce aday tarafından ilanın ne zaman yayımlanacağı ve alımların ne zaman yapılacağı yönünde sorular soruluyordu. Her yıl çok sayıda alım yapan Adalet Bakanlığı' nın bu yılda ciddi rakamlarda alımlar yapması beklenmekteydi. 17 bin kamu personeli alımı gündeme gelmiş ve bu alımlarla alakalı bilgilendirmelere değinmiştik. Bu süreçte önemli detaylar ortaya çıkmaya başladı ve yeni cezaevlerinin açılması, personel ihtiyaçlarının göz önüne gelmesi gibi durumlar yaşandı. Yaşanan bu son gelişmelerin ardından, personel ihtiyacı netlik kazanmaya başladı. Şuanda Adalet ve CTE bünyelerine memur personel alımlarıyla alakalı süreçte sona gelindiğini söyleyebiliriz.

CTE 10 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz tarafından daha önce yapılan açıklamalarda da ifade edildiği üzere 2019 yılı için 10 bin personel alımı bekleniyordu. Bu alımlarda öne çıkan kadrolar ise infaz koruma memuru,  cezaevi katibi, hizmetli, şoför gibi kadrolar olarak uzunca sürelerdir zaten biliniyor. Personel ihtiyaçlarının göz önüne çıkmaya başlaması, yeni cezaevlerinin açılmasıyla birlikte artık merakla beklenen sürecin sonuna gelindiği düşünülmektedir.

ADALET BAKANLIĞI 10 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Adalet Bakanlığı bünyesine ise 2018 yılında 10 binin üzerinde personel alımları yapılmıştı. Bu adaylar artık görevlerine başladılar ve bakanlık bünyesinde yeni personel alımları gündeme geldi. 2019 yılında da bakanlığın 10 bin personel alım ilanına çıkması bekleniyor. Adalet Bakanlığı' nın kadrolarına yapılacak alımlarda ise en çok alım sayısının zabıt katibi kadrosu üzerinde olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.  Zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, hizmetli ve şoför gibi kadroların yanı sıra destek personeli kadrolarından da alımların olacağı düşünülmektedir. Hem CTE hem de Adalet Bakanlığı' na yapılacak alımlarda KPSS puan şartının ise 70 olacağı öngörülüyor. Bu noktada zaten daha önceki ilanlara da göz atmak mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 4 yıl Önce

Kpss şartı düşünülsün lütfen

elf
elf - 4 yıl Önce

bu ne yaa yok kpss düşürülsün yok boy düşürülsün ayıp kardeşim ya az çalışın orda burda gezip instada hava atacağınıza çalışıp zor mu 70 almak alamıyorsanız zaten başvurmayın.

azz
azz - 4 yıl Önce

60-65 puan olsun 69.93 ile sınırdayım benim gibi bir çok kişi var

misafir
misafir @azz - 4 yıl Önce

bi çok kişi olduğu için düşüröüyorlar zaten 70 in üstündede bi çok kişi var

nurı
nurı - 4 yıl Önce

kpss 60 olsun

misafir
misafir @nurı - 4 yıl Önce

oldu başka

ismail
ismail - 4 yıl Önce

kpss şartı düşürülmeli lütfen yıl ki alımlarda kpss puanını düşürün magdur durumdayız

Mehdi
Mehdi - 4 yıl Önce

Maliye Bakanlığı ne zaman alım yapacak

Nevin
Nevin - 4 yıl Önce

Acik ogretim lise okuyorum kpss girdim 60 aldim ama 40 kredim kaldi basvuru yapabiliyormuyuz

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Alım puani 60 la başlasın