Adalet Bakanlığı ve CTE 15 Bin Memur Alımında Adayların Bekleyişi Sürüyor!

Adalet Bakanlığı ve CTE bünyelerine 15 bin memur alımı için adayların meraklı ve heyecanlı bekleyişi sürüyor. İlanlar ne zaman yayımlanacak, başvuru şartları neler olacak? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Adalet Bakanlığı ve CTE 15 Bin Memur Alımında Adayların Bekleyişi Sürüyor!

ADALET BAKANLIĞI VE CTE MEMUR ALIMLARI YAPILACAK MI?

Her yıl en az 5 bin kişilik memur personel alım ilanına çıkan Adalet Bakanlığı ve CTE bünyelerine 2019 yılı memur alımlarının yapılması bekleniyor. Zabıt katibi, infaz koruma memuru, şoför, büro memuru, hizmetli, mübaşir, tesisatçı, kaynakçı, aşçı, psikolog gibi kadrolar üzerinden yapılan bu alımların 2019 yılında da yapılması ve sayının 15 bine ulaşması bekleniyor.

Yıl içerisinde yapılacak memur personel alımları hükümet tarafından açıklanır, ilgili kamu kurumları bünyesine yapılacak memur alımlarına yönelik adaylara bilgilendirmeler sağlanırdı. Kamuoyuna bu bilgilendirmenin sağlanması, o yıl içerisinde yapılacak alımlarla alakalı adaylara bilgi verdiğinden, hem meraklı bir bekleyiş gündeme gelmez, hem de adaylar için çalışma planı ve hazırlık süreci için ekstra bir süre imkanı yaratılmış olunurdu. 2019 yılı itibariyle kamuya yapılacak memur alım sayıları tek kalemde ne yazık ki açıklanmadı, bilgilendirmeler de yapılmadı. Alım ilanı yayımlayacak bakanlıklar 1 hafta kadar öncesinden ilgili bakanlar tarafından duyuruldu ve ardından da ilanlar yayımlandı.

2019 YILI ADALET BAKANLIĞI İLANLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

On binlerce aday tarafından merak edilen bu sorunun yanıtı araştırılıyor. Bakanın açıklamalarında 2019 yılı personel alımlarıyla alakalı bilgilendirmeler yer almıyor. Bizler her yıl olduğu gibi bu yıl da İŞİN OLSA ekibi olarak, ilanların yaz aylarında yayımlanacağını düşünmekteyiz. Buradaki yaz ayları tabirimiz elbette Mayıs-Temmuz ayları arasındaki dönemi kapsamaktadır. Genelde bakanlık bünyesine yapılan ilanlar bu tarihler arasında gerçekleştirilmektedir.

KPSS 60-70 puan baraj şartı aralıklarında, bu ilanların kamuoyuna duyurulacağı öngörülmektedir. İlanların yayımlanma sürecini takip edip, sizlere aktaracağız. Güncel bir haber kamuoyuna yansıdığında ya da ilan yayımlandığında bildirim almak için aşağıdaki bağlantılardan uygulamalarımızı indiriniz.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eren
Eren - 4 yıl Önce

inşAllah kpss puanı 60 veya 65 taban olur çok istiyorum herkesin ortalama puanı bu türde ve her devlet yeri kendi bölümünden alım yapıyor sadece ikm ve zabıt katibi böyle karışık bölümlerden alıyor bir değişiklik gelmesini istiyoruz.

emre
emre - 4 yıl Önce

kpss 60 olsun

Ferhat
Ferhat - 4 yıl Önce

Ulan daha ilan ortada yok devamlı haber atıyosunuz ilan varmış gibi bildirim başlığı atıyosunuz biraz adam akıllı yapın işinizi kardeşim

Halil özen
Halil özen - 4 yıl Önce

Alımlar hangi tarihte olacak acaba

Ebru
Ebru - 4 yıl Önce

Kpss 60 olsun o kadar insanın hayali var ise muhtac insan var yüksek puan alan insanlar anlayamz onlar uzaktan konusur

baybaşkan
baybaşkan - 4 yıl Önce

Puan felan düşmesin.girmek isteyen çalışıp 70 üstü alsaydı.bu şekilde çalışanların hakkını gasp etmek çok saçma ve adaletsiz.

Ece
Ece - 4 yıl Önce

Puan 60dussun diyen arkadaslar bunu söylerken vicdanen nasıl rahatsız olmuyorsunuz.ben 83puan almama ragmen nasıl, gırebılırmıyım derdindeyken calısmadan bıryerlere girme derdine bukadar gırmeyın.

Nasihat
Nasihat - 4 yıl Önce

Kardeşim 50 olsa ne olacak sıralamaya giremezsiniz zaten.ben 72 aldım kendimden bile şüpheliyim :)