Adalet Bakanlığı ve CTE 15 Bin İKM, Zabıt Katibi, Mübaşir ve Şoför Alımları 2019

Adalet Bakanlığı ve CTE bünyelerine 15 bin İKM, zabıt katibi, mübaşir ve şoför alımları 2019 yılında ne zaman yapılacak, başvuru şartları ne olacak? İşte merak edilen detaylar ve 2019 yılı alımları hakkında herşey...

Adalet Bakanlığı ve CTE 15 Bin İKM, Zabıt Katibi, Mübaşir ve Şoför Alımları 2019

Kamu kurumlarının 2019 yılı dolu ve boş kadro durumları netlik kazanmaya başladı. Nisan ayının ikinci haftasında olduğumuz şu günlerde, yeni memur personel alımlarının özellikle Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine yönelik olarak yapılması isteniyor. 2019 yılı alımlarında Adalet Bakanlığı bünyesine zabıt katibi, mübaşir, şoför, tesisatçı, kaynakçı, aşçı, memur gibi kadrolar üzerinden yapılan alımların ne zaman yapılacağı, ilan tarihlerinin bir an önce belirlenmesinin mümkün olup olmadığı yönünde sorular yöneltiliyor.

ADALET BAKANLIĞI İLANLARI NE ZAMAN YAYIMLAYACAK?

Adalet Bakanlığı bünyesine ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyelerine yapılan alımlara başvuruda bulunmak isteyen adayların, biraz daha bekleyecekleri düşüncesindeyiz. Her yıl yaz aylarına doğru ciddi sayılarda memur personel alım ilanı yayımlayan bakanlığın, Mayıs-Haziran ayları arasında zabıt katibi alımı, mübaşir alımı, ikm alımı ve şoför alımı için ilana çıkacağını düşünmekteyiz. Bu alım sürecinin de Mayıs ayının ilk haftaları itibariyle kamuoyuna duyurulacağı, bilgilendirmelerinin yapılacağı kanısındayız. Elbette isinolsa.com ekibi olarak bunlar yalnızca bizim öngörülerimizdir. Süreç netlik kazandıkça muhakkak yeni açıklamalar yapılacak ve duyuruları sağlanacaktır. Bizler de bu duyuruları takip ederek sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

İLANLARI TAKİP EDİN, ANINDA BİLDİRİM ALIN

Adalet Bakanlığı bünyesine 2019 yılı itibariyle 15 bin memur personel alımının yapılması beklenmektedir. Bu ilanları ilk siz öğrenmek, anında başvuru yapmak için İŞİN OLSA mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirmeyi unutmayınız. Uygulamaların bağlantıları aşağıdadır.

İOS> TIKLA

ANDROİD> TIKLA

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 19:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
alper
alper - 4 yıl Önce

kpss 60olsun

Ahmet öztürk
Ahmet öztürk - 4 yıl Önce

Lise mezunu alıyorlar mı lise kpss den 72 aldım inşAllah işe yarar 2018 kpss

Ömer
Ömer - 4 yıl Önce

Hangi yılın kpss i olucak

ali
ali @Ömer - 4 yıl Önce

2018

Katip
Katip - 4 yıl Önce

Kpss den 60 puan alanlar burda ağlamasin

yasin
yasin - 4 yıl Önce

her ay bir sonraki ayı yazarak 7 8 ayı geride bıraktınız helal olsun sizin gibi sayfa yok nisan mayım haziran temmuz :)

Dilan Ekenel
Dilan Ekenel - 4 yıl Önce

ülkede torpil farz olmuş sanki 81 puan aldım hiçbir yere yerleşemiyorum.

Mağdur
Mağdur - 4 yıl Önce

Ben önlisans KPSS 72 puan aldım çağırırlar mi acaba diyorum 60 diyen arkadaşlar size diyorum mucize gibi bişey sizinki.

Fatmanur
Fatmanur - 4 yıl Önce

87 puan aldim ikm olmak istiyorum