Adalet Bakanlığı Katip ve İKM Alımı Ne Zaman Yapılacak? Bakandan Açıklama - İşte Detaylar

Adalet Bakanlığı bünyesine memur alımlarının yapılacağı aktarılmış ve mevcut personel sayısına dikkat çekilmişti. Yapılan bu açıklamalar ışığında, alımlar ne zaman olacak? İşte bakan tarafından yapılan açıklamaların detaylar...

Adalet Bakanlığı Katip ve İKM Alımı Ne Zaman Yapılacak? Bakandan Açıklama - İşte Detaylar

Geçtiğimiz günler itibariyle Adalet Bakanı Gül tarafından yapılan bir açıklamada, bakanlık bünyesindeki personel sayısına dikkat çekilmiş, yeni alımların yapılacağı sinyali verilmişti. Açıklamalarda bakanlık bünyesine yapılan katip, ikm alımı gibi ilanlardan bahsedilerek, 2019 yılı alımlarına değinilmişti. Sitemiz isinolsa.com üzerinden bizlere ulaşan adaylar, Adalet Bakanlığı katip alımı ve ikm alımı için, memur alımı ilanlarının ne zaman yayımlanacağını sormaktadırlar. Bizler de bu bağlama, yapılan açıklamaları ve bazı bilgilendirmeleri sizlere ulaştırmaya çalışacağız. Adalet Bakanlığı personel alım süreciyle alakalı olarak " Bu ihraçlardan kaynaklı ve yargılamalardaki çok büyük yoğunluk sebebiyle personel alımı konusunda Bakanlığımız, hükümetimiz çok önemli mesafeler aldı. 2002 itibarıyla yardımcı personel sayısı 26 bin 274 iken bugün itibarıyla 64 bin 655'e çıkmıştır. 2018'de 7 bin 42 personel alımı için ilana çıkılmış bu işlemler devam etmektedir. Buna göre 2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71 bin 697 olacaktır. 2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir. Personel sayımız da arttıkça özellikle 15 Temmuz yargılamalarıyla ilgili, diğer yargılamalarla ilgili çok ciddi anlamda önemli mesafeler aldık. 81 milyonun adalet beklediği yerde daha hızlı daha iyi çalışmalar yapmak insanımızın adalete olan güvenini artıracaktır. " ifadelerine yer verilmişti.

Memur alım ilanları bekleniyor, ne zaman yayımlanacak?

Adalet Bakanlığı memur alımlarıyla alakalı süreç henüz netleşmiş değil. Bizler isinolsa.com ekibi olarak bu alımların Mayıs aylarında kamuoyuna duyurulacağı düşüncesindeyiz. Elbette net açıklamalar olmamakla beraber, bu tarihten önce de ilan yayımlanabilir. Memur alım ilanını bekleyen adaylar için bu süreci takip ediyor, edindiğimiz bilgileri ulaştırıyor olacağız. Adalet Bakanlığı' nın memur alım ilanı yayımlandığında mobil cihazlarınızdan bildirim alarak ilan şartlarına ve detaylarına erişmek isterseniz, mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Gerekli bağlantılar aşağıda yer alacaktır.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 23:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Maliye bakanlığı ne zaman alımı yapaçak

Dilay Güler
Dilay Güler - 3 yıl Önce

Lütfen baraj 60 puan olarak alımlar yapılsın. Sesimizi bu şekilde de duyurun