Adalet Bakanlığı CTE 40 Öğretmen Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 40 kişilik kadro için Öğretmen alımı yapacak. Başvuru süreci bugün itibari ile başladı. İşte şartlar.

Adalet Bakanlığı CTE 40 Öğretmen Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Kamu Personeli Alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Bakanlık CTE Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ceza infaz kurumlarında görevlendirmek üzere yapılacak sınav ile e 9’uncu dereceli kadrolara, 35’i Erkek (Erkek hükümlü ve tutukluların bulunduğu ceza infaz kurumları için), 5’i Kadın (Kadın hükümlü ve tutukluların bulunduğu ceza infaz kurumları için) olmak üzere toplam 40 kadrolu öğretmen alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Öğretmen alımı için adaylardan genel olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği gereğince adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir. Bu yönde adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gereklidir.

Sağlık Şartı Nedir?

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (sağlık kurulu raporu sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

KPSS Şartı Nedir?

Adayların öğrenim durumları Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile 2020 KPSSP3 puanı; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Bu yönde 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSp3 puan türünden puan alınmış olması gereklidir.

Eğitim Şartı Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Adaylar başvurularına 18 Ocak 2021 tarihi ile başladılar. Başvurular en geç 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapılacaktır. Adaylar başvurularını sadece https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılarak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak bizzat gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

YORUM EKLE