Adalet Bakanlığı ATK 25 Memur Alımı İlanı! Yeni Yayımlandı!

Adli Tıp Kurumu memur alımı için yeni ilan yayımlandı. 25 Mühendis, Tekniker, Biyolog, Kimyager ve Laborant alımı yapılacak. Şartlar ve kontenjan dağılımı haberde.

Adalet Bakanlığı ATK 25 Memur Alımı İlanı! Yeni Yayımlandı!

Adalet Bakanlığına bağlı olan Adli Tıp Kurumu memur alımı için ilan yayımladı. Az Önce 10 isan 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Adli Tıp Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Lisans mezunu ve Ön Lisans mezunu memur alımı gerçekleştirilecektir. Alımlar Merkez ve Taşra Teşkilatına yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilecek? Hangi Kadrolarda Memur Alımı gerçekleştirilecek?

25 Memur Alımı Kontenjan Detayları Nelerdir?

Adli Tıp Kurumu 25 kişilik boş kadro ile bünyesine farklı alanlarda olmak üzere,

  • 6 Mühendis ( 5 Makine ve 1 İnşaat ),
  • 5 Tekniker ( 4 Bilgisayar  ve 1 Genel ),
  • 5 Biyolog,
  • 8 Kimyager,
  • 1 Laborant ( Patoloji ),

olmak üzere toplamda 25 memur alımı yapılacak.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Söz konusu alımlar Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı yapacak. Genel olarak ise " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacak.

KPSS Şartı Aranacak!

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans mezunu için P93 ve Lisans mezunu için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Mesleki Niteliklere Sait Özel Şartlar:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak

Söz konusu Adli Tıp Kurumu Memur Alımı başvurusu Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Buna göre,

Başvuru Tarihleri: 17 - 25 Nisan 2023

Başvuru Adresi: Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE