Adalet Bakanlığı 810 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Adalet Bakanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesine 810 kişilik alımını yaptığı İcra Katibi ilanının başvuru süresi dolmak üzere işte başvuru şartları ve diğer detaylar.

Adalet Bakanlığı 810 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!
Adalet Bakanlığı Aralık ayının sonunda yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki bulunana memur personel ihtiyacını karşılamak amaçlı bir alım duyurusu yapmıştı. Yapılan duyuruya göre alımlar, 02 Ocak 2017 tarihine başlamıştı. Adalet Bakanlığı toplamda 810 kişilik boş kadro ile İcra Katibi alıyor. Ancak duyuruda alımların en geç 16 Ocak 2017 Pazartesi günü sona erdiği bildirlmişti. Başvuru yapacak adaylar en geç 16 Ocak 2017 tarihine kadar, istenilen belgeler ile birlikte sınav birimine veya sınav evrakının sınav birimine gönderilmesi için mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına müracaat edeceklerdir. Adaylardan 2016 yılında ÖSYM tarafından düzenlenmiş Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacaktır. En az ortaöğretim mezunu olmak üzere, Lisan ve Önlisans mezunlarıda başvuruda bulunabilecek. Lise mezunlarından KPSSP94, Lisans Mezunlarından KPSSP3 ve Önlisans mezunlarından KPSSP93 puan türü aranacaktır. Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları şarttır. Ayrıca KPSS şartı dışında adayların diğer aranan şartlarıda taşımaları gerekmektedir. Diğer aranan şartlara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Başvuru şartlarına uygun olan adaylar Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan Giriş sınavına katılacaklardır. Giriş sınavından başarılı olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Sınav İçin Hangi Şartlar Aranıyor?

Sınava başvuruda bulunacak olan adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 2016 yılının ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1981 ve sonrası doğumlu olanlar), 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için ise KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumu olmayan adaylar, yapılacak olan güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç verebilecek olan adaylar, Herhangi bir cezası bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan, En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak ve Uygulamalı ve Sözlü sınavda başarılı olmak şartları aranmaktadır. Bu şartları taşıyan adayların başvuruları gerçekleştirilecektir. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE