Adalet Bakanlığı 810 Memur Alımı Başvuruları Başladı ( Son Başvurular 16 Ocak 2017 )

Adalet Bakanlığı 810 kişilik boş kadro ile alım duyurusu yapmıştı. Yapılan duyuruya göre Adalet Bakanlığı alım ilanının başvuruları başladı. Son başvurular 16 Ocak 2017.

Adalet Bakanlığı 810 Memur Alımı Başvuruları Başladı ( Son Başvurular 16 Ocak 2017 )
Adalet Bakanlığı 30 Aralık 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre boşta bulunana kadrosunu doldurmak amaçlı toplamda 810 kişilik boş kadro ile icra katibi alımı gerçekleştirecek. Alımlar Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan Giriş sınavı ile belli olacaktır. Başvuru şartlarını taşıyan adaylara sözlü sınav sistemi uygulancak olup sınavda başarılı olan adaylar Adalet Bakanlığında çalışmaya başlayacaktır. Ayrıca adayların bu sınava başvuruda bulunabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından 2016 yılına ait Ortaöğretim KPSSP94, Önlisans KPSSP93 ve Lisans KPSSP3 puan türünden puana sahip olmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan adaylar, en geç 16 ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Sınava başvuruda bulunacak olan adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 2016 yılının ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1981 ve sonrası doğumlu olanlar), 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için ise KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumu olmayan adaylar, yapılacak olan güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç verebilecek olan adaylar, Herhangi bir cezası bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan, En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak ve Uygulamalı ve Sözlü sınavda başarılı olmak şartları aranmaktadır. Bu şartları taşıyan adayların başvuruları gerçekleştirilecektir. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Papatya.
Papatya. - 5 yıl Önce

Hay sizin 70 puanınız batsin yaa insin şu puan biraz asaga ne olcak yani 70 alamadık diye girmeyelim mi hiç bir kuruma

Hoşaf
Hoşaf @Papatya. - 5 yıl Önce

girme 70 in altında puan alanın işi yok devlet kurumunda git çay taşı

Ahmet
Ahmet @Papatya. - 5 yıl Önce

Ulan daha 70 bile alamamışsın bir de gelmiş burada tatava yapıyorsun!Millet 90,80 puanlarla atanamıyor buda gelmiş devlete çatıyor keko

nurbanu aksoy
nurbanu aksoy - 5 yıl Önce

lütfen puan 60'a düşürülsün bi hak tanıyın bu konuda rica ediyorum

ali
ali - 5 yıl Önce

F mi q my acaba

antalya
antalya - 5 yıl Önce

doğru Ahmet mıllet yüksek puanla atanamıyor daha da dusun dıyo puan mıllet
l