Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alımı

Adalet Bakanlığı yaptığı duyurusunda bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak amaçlı toplamda 810 kişilik kadro ile İcra katibi alacak.

Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alımı
Adalet Bakanlığı 30 Aralık 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki memur personel ihtiyacını karşılamak amaçlı toplamda 810 kişilik boş kadro ile İcra Katibi alacak. Alınacak adaylar Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan Sınav ile belirlenecektir. Ayrıca adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına göre sınava girip giremiyecekleri belirlenecektir. Giriş sınavı Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonları tarafından  Uygulamalı ve Adalet Bakanlığı tarafından Sözlü şekilde yapılacaktır. Adaylardan sınava katılabilmeleri için aranan şartlar şöyledir;

Sınava başvuruda bulunacak olan adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 2016 yılının ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1981 ve sonrası doğumlu olanlar), 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için ise KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumu olmayan adaylar, yapılacak olan güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç verebilecek olan adaylar, Herhangi bir cezası bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan, En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak ve Uygulamalı ve Sözlü sınavda başarılı olmak şartları aranmaktadır. Bu şartları taşıyan adayların başvuruları gerçekleştirilecektir. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 02 Ocak 2017 tarihi ile 16 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir.  Başvurular istenilen belgeler ile birlikte sınav birimine veya sınav evrakının sınav birimine gönderilmesi için mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına müracaat edeceklerdir. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE