Adalet Bakanlığı 700 İcra Memuru Alımı İçin Son Şans! Geç Başvuru Ücreti?

Adalet Bakanlığı geçtiğimiz aylarda 700 memur alımı yapacağını belirtmişti. Başvurular sona erdi ancak adaylara verilen geç başvuru günüde geldi. İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı 700 İcra Memuru Alımı İçin Son Şans! Geç Başvuru Ücreti?

Adalet Bakanlığı bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana göre 700 memur alımı yapacak. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre 5-9 dereceli kadrolara açıktan ve naklen 700 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alacak.

BAŞVURULAR SONA ERDİ?

Yayımlanana ilana göre başvurular 07 Kasım 2019 tarihi ile 14 kasım 2019 tarihleri arasınd alınmıştı. Başvuruşar ÖSYM üzerinden yapıldı. Ancak adaylar için son şans ve geç başvuru günü içinde son güne geliniyor.

GEÇ BAŞVURU İÇİN SON ŞANS!

Başvurular 14 kasım 2019 tarihinde sona ermişti. Ancak Bakanlık yaptığı duyuruda adaylar ason şans olarak 27 Kasım 2019 tarihine kadar geç başvuru alımı yapacağını belirtmişti. Geç başvurular 27 kasım 2019 tarihi saat 23:59 a kadar yapılması gereklidir.

BAŞVURULAR NERECEN YAPILIYOR!

Adalet bakanlığı 700 İcra Memuru alımı başvuruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından alınıyor.  Adaylar başvurularını elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinde sınava başvuru bilgileri içerisinde yer alacaktır. ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.

GEÇ BAŞVURU FARKI NEDİR?

Daha önce başvuru yapmamış olan ve geç başvuruya kalmış olan adaylar başvuru süreti olarak daha fazla verirler. Normal başvuru yapan adaylar 216 TL üzerinden başvur uyaptılar ve geç başvuru yapacak olan adaylar 324 TL üzerinden başvuru yapacaklar.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti bankalardan yatırılamaz.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 23:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
asuman çam
asuman çam - 2 yıl Önce

adalet bakanlığı 2019 zabıt katipliği mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak mülakat biteli 2 ay olacak ama henüz sonuçlar açıklanmadı saygılarımla

damla ırmak
damla ırmak - 2 yıl Önce

2019 adalet bakanlığı mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak saygılar

hudaverdi
hudaverdi - 2 yıl Önce

500 tl yapsaydiniz düz olurdu bu kadar olmaz ya suistimal

kürşat yıldırım
kürşat yıldırım - 2 yıl Önce

2019 adalet bakanlığı mübaşir mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

deniz gören
deniz gören - 2 yıl Önce

2019 zabıt katipliği mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak 2 ay geçti halen açıklanmadı saygılarımla

ferdi yeğen
ferdi yeğen - 2 yıl Önce

adalet bakanlığı 2019 şöför mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak halen açıklanmadı yetkililerden sesimizi duymasını istiyoruz saygılarımla

murat yıldırım
murat yıldırım - 2 yıl Önce

2019 icra memur mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak yetkililerden bir an önce mülakat sonuçlarını açıklamasını bekliyoruz saygılarımla

figen develi
figen develi - 2 yıl Önce

adalet bakanlığı 2019 zabıt katipliği mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak 2 ay geçti halen açıklanmadı