Adalet Bakanlığı 15 Bin Memur Alım Sözü Unutuldu Mu? Katip, İKM, Mübaşir ve Şoför Adayları İlan Bekliyor

Adalet Bakanlığı bünyesine yapılacağı söylenen 15 bin memur alım söz unutuldu mu? İlanlar ne zaman yayınlanacak? Binlerce katip, mübaşir, ikm ve şoför adayı ilan bekliyor...

Adalet Bakanlığı 15 Bin Memur Alım Sözü Unutuldu Mu? Katip, İKM, Mübaşir ve Şoför Adayları İlan Bekliyor

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan açıklamada, 1000 idari ve adli personel alımının ardından, Adalet Bakanlığı bünyesine 15 bin memur alımı yapılacağı ifade edilmişti. Bu memur alımlarının sözünün verilmesinin üstünden yaklaşık olarak 4 ayı aşkın bir süre geçti ancak hala ilan yayımlanmadı. Her yıl Adalet Bakanlığı bünyesine yapılacak memur personel alımları duyurulur, kısa bir sürenin ardından da bu ilanlar yayımlanırdı. Daha önce yayımlanan ilanlarda katip, infaz koruma memuru (ikm), mübaşir, şoför gibi kadrolar üzerinden memur alımları gerçekleştiriliyordu. Yapılan bu alımlarda KPSS puan şartı 70 baraj puan olarak ifade ediliyordu.

ADALET BAKANI 2018 ARALIK AYINDA DUYURMUŞTU

Katip, mübaşir, ikm, şoför gibi kadrolara memur alımı yapılacağı yönünde ifadeler, Bakan Abdülhamit Gül tarafından Aralık 2018 tarihinde kamuoyuna duyurulmuştu. 1000 adli ve idari personelin alım sürecinin tamamlanmasının ardından ilana çıkılacağı ifadeleri kullanılmıştı. Bu tarihin üzerinden 4 ay kadar bir süre geçmesine rağmen henüz ilan yayımlanmış ya da kamuoyuna açıklama yapılmış değil. Binlerce aday şuanda bu ilanların yayımlanmasını beklemektedir.

ADAYLAR İLANI BEKLİYOR

İlan bekleyen adayların taleplerini gündeme getirmek, seslerini duyurmak amacıyla hazırladığımız bu habere yorumlar kısmından düşüncelerinizi aktararak, siz de destek olabilirsiniz. İlan bekleyen binlerce adayın sesinin duyulması adına, bu haberimizi mümkün olduğunca güncel tutacak ve sizlerden gelen yorumları da ekleyeceğiz. Sitemiz isinolsa.com mail adresleri ve sosyal medya kanalları aracılığıyla bizlere ulaşan adayların talepleri, ilanla ilgili bir açıklamanın gerçekleştirilmesidir. Umuyoruz ki yakın zamanda bir ilan duyurusu ya da açıklaması gerçekleştirilir.

İLAN AÇIKLAMASI GELDİĞİNDE BİLDİRİM ALIN

İOS> TIKLA

ANDROİD> TIKLA

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 15:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
TOLGA
TOLGA - 4 yıl Önce

LİSE DE KPSS GİRDİM ANCAK 60 FİLAN ALDIM OLURMU SÖFOR OLSAK BİLE YETER

Mehmet Nurullah Altındal
Mehmet Nurullah Altındal - 4 yıl Önce

Şuan avukat katipliğ yapıyorum ve adliyeye geçmeyi istiyorum artık açıklansın da başvurumuzu yapalım birde KPSS puanı 70 altı olursa esnetilirse daha iyi olucak gibi yaptığım işi artık bir memur olarak yapmak istiyorum... merkez/ Adıyaman

memur
memur - 4 yıl Önce

BİR AN ÖNCE TARİH AÇIKLANSIN.ŞARTLAR YERİNDE BENCE DEĞİŞMEMELİ.

Kpss baraj 80 olsun
Kpss baraj 80 olsun - 4 yıl Önce

Kpss 80 yapın yayınlansın artık bu ilan yada ne zaman yayınlanacak ona gire calısalım

Gökçe İlayda Çetinkaya
Gökçe İlayda Çetinkaya - 4 yıl Önce

Adalet lisesi mezunuyum ve büyük bir heyecanla atama yayınlanmasını bekliyorum fakat daha belirli birşey yok ve uzun bir zaman geçti. Biran önce bir ilan yayınlansa en azından alım tarihleri belli olsa çok iyi olur.

Issiz
Issiz - 4 yıl Önce

Sartlar esnetilmeli boya kpss ye bakildigi kadar bu işi yapabilecek insan kabiliyetine bakılmalı dayi torpili ile gelip yan gel osman yatmamali insanlarin hakkını cignememeli

Murat
Murat @Issiz - 4 yıl Önce

Şartlar esnetilsin , torpilli dayısı olan girmesin diyen arkadaşlar neyin şartı esnetilmeli?
Daha fazla torpil dönsün diyemi kpss den 70 bile alamayan arkadaşların dayı torpili ile insanların önüne geçmesimi?.. Mülakat demek torpil demektir. Baraj 80 puan olsun.
En güzeli ise eski sistem puan la direk atama olsun, tamam sözleşmeli olalım ama puan sırası ile basvuranlar arasında direk olarak atansın . Sonra ne oluyor il başkanı tanıyan milletvekili tanıyan 74 ile giriyor 87 alan giremiyor. Adalet bakanlığına alımlarda ADALET istiyoruz.

pusat
pusat - 4 yıl Önce

kpss sartı 78.8765 olsu