AÇSHB En Az 50 KPSS İle 3 Bin 313 Memur Alımı ve ASDEP Personeli Alıyor! Şartlar Nedir?

ÖSYM üzerinden ve Bakanlığın resmi İnternet sitesi üzerinden duyurulara göre Bakanlık 3 bin 313 memur alacak. İşte Şartlar ve ilanların detayları şöyledir.

AÇSHB En Az 50 KPSS İle 3 Bin 313 Memur Alımı ve ASDEP Personeli Alıyor! Şartlar Nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere fakrlı pozisyonlarda olmak üzere personel alımı yapacağını belirtti. Bu yönde şimdiye kadar yayımlanan ilanlara göre Aile Bakanlığı 3 bin 313 memur personel alımı yapacak. Alımlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi Başkanlığı tarafından ve bakanlığın kendi sitesi üzerinden yapılacak. Peki ilanlarn detayları nedir? Başvuru şartları nedir? Kimler Başvuru Yapabilir? Başvurular ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

İLANLARIN DETAYLARI NEDİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ( AÇSHB ) bünyesine 4 bin 665 memur personel alımı yapılacağını belirtti. Söz konusu açıklama Geçtiğimiz gün Aile Bakanlığının bütçe görüşmelerinde yapıldı. Açıklamalara göre Zehra Zümrüt Selçuk 2 bin 313 sözeşmeli personel, 322 Kadrolu Personel, 1000 İşçi ve 1000 ASDEP personeli alımı yapılacağını belirtti.

Şimdiye kadar ise ÖSYM üzerinden alımı yapılacak olan 2 bin 313 personel alım ilanı ve 1000 ASDEP alım ilanı geldi. Sözleşmeli personel alımı için başvuru süreci başladı. Peki ASDEP Personeli ve ÖSYM üzerinden alımı yapılacak ilanlara başvuru şartları ne olacak? 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adaylardan genel ve özel olarak bazı niteliklerin taşınması gerektiğini belirtti. Bu yönde işte adaylardan aranan şartlar şöyledir.

657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki bitelikleri taşıyor olmak,

  • Herhangi bir sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • 65 Yaşından gün almamış olmak,
  • ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak,
  • Daha önce görev yapılan kamu Kurumu veya Kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak şartları aranacaktır.

KPSS DETAYI:

Aile Bakanlığı adaylara KPSS baraj puanı belirtmedi. Bu kapsamda KPSS en az 50 puana sahip olan adaylarda başvuru yapabilecekler. 

ÖZEL ŞARTLAR VE KADRO DAĞILIMI:

ASDEP PERSONELİ ALIMLARI:

Aile Bakanlığı Taşra teşkilatındaki personel eksikliğini karşılamak üzere 81 ilde bulunan merkezlerine, Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık dallarında 1000 ASDEP personeli alımı yapacağını belirtti. 

İlgili ilan için başvuru süreci 27 Kasım 2019 tarihi ile başlayacak olup en geç 06 Aralık 2019 tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular Aile ve Çalışma Bakanlığı resmi internet adresi üzerinden yapılacaktır. ASDEP personeli alım ilanı hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

KPSS 2019/6 İLE MEMUR ALIMLARI:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli olarak 2 bin 313 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapacağını ÖSYM üzerinde KPSS 2019/6 tercih kılavuzu ile belirtti. Bu yönde tercih işlemleri bugün başlamış ve en geç 27 kasım 2019 tarihine kadar decam edeceini belirtti. 

Söz konusu tercih işlemlerini en az lise mezunu olan adaylar yapabilecek. Bu yönde,

  • Lise mezunu Diğer Sağlık Personeli pozisyonunda 82 kişi alınacak.
  • Ön Lisans Mezunu Büro personeli, Diğer Sağlık Personeli, Destek Personeli pozisyonlarında 323 memur alımı yapılacak.
  • Lisans Mezunu Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Diyetisyen, Diğer Sağlık Persneli, Öğretmen, Büro personeli, Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Hemşire pozisyonları için 1908 memur alımı yapılacak.

İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 16:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
orçun dıblen
orçun dıblen - 2 yıl Önce

Merhaba lise mezunu herkes başvuru yapılabılır ayzıyor ancak başvuru yaparken nıtelık kodlarına baktıgınızda saglık lıselerının ozellıklerını ıstıyor ozaman buna sağlık lısesı mezunları başvururlabılır yazılsa daha doğru olmazmı

ferda öz
ferda öz - 2 yıl Önce

baraj puanı kaç bilen var mı.