8 Bin 187 Bekçi Alım İlanında O Adayları Üzen Haber! Yaş ve Askerlik Şartı Esnetilmedi

İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı (PA) üzerinden yayımladığı duyuruda, 8 bin 187 bekçi alımı başvuru şartları, tarihleri, kadro dağılımlarına yer verdi. İlgili duyuruda o adayları üzen haber geldi...

8 Bin 187 Bekçi Alım İlanında O Adayları Üzen Haber! Yaş ve Askerlik Şartı Esnetilmedi

POLİS AKADEMİSİ DUYURUYU YAPTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından müjdelenen, 8 bin bekçi alımıyla alakalı ilan uzun bir bekleyişin ardından nihayet yayınlandı ve başvuru tarihleri, adaylarda aranacak başvuru şartları ve diğer detaylar kamuoyuna aktarıldı. 8 bin olarak aktarılan bekçi alım kadrosu 8 bin 187 olarak yeniden belirlendi ve bu kadrolar Ankara ile İstanbul' a dağıtıldı. Yayımlanan bekçi alım ilanında bazı adayların beklediği yaş şartı ve askerlik şartının iyileştirilmesi yönündeki talepler gerçekleşmedi.

8 BİN 187 BEKÇİ ALIMINDA YAŞ ŞARTI 35 OLMADI, ASKERLİK YAPMAK ZORUNLU

Çok sayıda aday tarafından bekçi alımında yaş şartının 35' e çekilmesi ve askerlik yapma şartının kaldırılması yönünde talep gündeme yansıyordu. Adaylar sosyal medya platformları üzerinden isteklerini gündeme ulaştırmaya, seslerini duyurmaya çalışıyorlardı. Bu talepler ne yazık ki gerçekleşmedi ve 8 bin 187 bekçi alım ilanı 31 yaş sınırı ve askerlik yapma zorunluluğuyla Polis Akademisi Başkanlığı resmi web adresi üzerinden yayımlandı.

81 İLE ALIM YAPILACAK

8 bin 187 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı 81 ile yönelik olarak yapılmaktadır. Yayımlanan duyuruda, hangi şehirlere alımın yapıldığı aktarılmış, kadro sayıları belirtilmiştir. Adaylar ön başvuru işlemlerini 18 Mart 2019 tarihi le 01 Nisan 2019 tarihleri arasında pa.edu.tr adresinden e-devlet şifrelerini kullanarak giriş yapıp gerçekleştirebileceklerdir.

BAŞVURULAR BAŞLADIĞINDA BİLDİRİM ALIN!

18 Mart 2019 tarihi itibariyle ön başvurular başlayacak. Zaman zaman sitenin yoğunluktan dolayı erişime kapanması söz konusu olabiliyor. Başvuru ekranı açıldığı anda bildirim almak isterseniz İŞİN OLSA mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 14:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Bedellli askerlik yapanların ne işi var bekçilikte daha vatani görevini bile para ile yapanlar birde silah lı devlet adamımı olucak çok yerinde bir karar olmuş

Gökhan kara
Gökhan kara - 4 yıl Önce

Çok yazık 35 olmaması insanlarn önünükapatmak

Ozan
Ozan - 4 yıl Önce

Allaha havale ediyorum akp yi. Onlara oy veren koyunlar inşallah bir gün anlarsınız

ye oy yok
ye oy yok - 4 yıl Önce

11.04.1988 dogumluyum gecen yil 24.07.1988 tariyinden sonra doganlar icin alip yapildi simdi ise 18.03.1989 tarihinden sonra doganlar şu ulkede zerre hakkim varsa zehir zikim olsun Allahtan korkun be yasim 30 u gecti okulu bitir is bul evi gecindir diye daha evlenemedim bile ne yapalim bu yasdan sonra ulkeyimi terk edelim ben bu vatan icin can alir can veririm ne yapalim yani siz soyleyin agalar beyler..

bende üreyip çoğalmak istiyorum
bende üreyip çoğalmak istiyorum @ye oy yok - 4 yıl Önce

abi yaşım 16 bende senin gibi üreyip çoğalmak istiyorum.

mehmet
mehmet @ye oy yok - 4 yıl Önce

evlenme sende zaten nüfus 80 milyonun üzerine çıkmış üreyip çoğalmak mecbur mu bu ülkede

tuncay
tuncay - 4 yıl Önce

üniversite mezunuyum aylardır bekçilik başvurusunu bejkliyorum ben istemedim gec celp dönemi Allahtan korkun bizim ne suçumuz var mağduriyeti yaşatan siz görmezden gelenler yine siz elbet öbür tarafta karşılaşacaz vAllahi ben hakkımı asla helal etmiyorum çok zoruma gidiyor çok

Faruk acar
Faruk acar - 4 yıl Önce

Ben askerlik durumum bedelli eylulde askerim nasil olacak simdi basvuru yapamayacakmiyim

Kemal
Kemal - 4 yıl Önce

Askerlik şarti nedir ya pomem de dahi yokken bekçilik aliminda olmasi çok yazik üniversiteyi yeni bitirdim zaten atamalari da cok aza indirdiniz. İş istiyoruz iş o kadar seneler boşuna mi okuyoruz. Akp'ye oy veren ellerim kirilsin bir daha size oy verirsem serefsizin önde gideniyim. Allah'a havale ediyorum.

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Askerlik Şartı Neden Var Bu Bekçi Alımlarında Mantıklı bir Açıklama yapsanız zorumuza gitmeyecek. Ama yok polise askerlik şartı yok bekçiye var gülünç bir durum gerçekten.