3 Yıl Bekleyiş Sona Eriyor! 3 Bin Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Olacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 3 yıl aranın ardından gelir uzman yardımcısı alımı ilanı açıklayacak. Bekleyiş devam ederken, merak edilen bir soru ise 3 bin gelir uzman yardımcısı alımı olacak mı? GUY alımı taban puanları ve alım takvimi!

3 Yıl Bekleyiş Sona Eriyor! 3 Bin Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Olacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Mart ayında 2020 yılı Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı, Avukat, Gelir Uzman Yardımcısı, Müfettiş ve Denetçi kadrolarında 2 bin memur alımı yapacağını duyurdu. Bakan Albayrak alımların ne zaman yapılacağını ve sınav takvimini, yaş ile kpss şartını da erken bir tarihte açıklayarak adayların alımlara ilişkin planlama yapmalarını ve sınavlara hazırlanmalarını sağladığı için memnuniyet ile karşılandı. Bilindiği gibi Gelir Uzman Yardımcısı alımları görevde yükselme sınavları ile de kadrolardaki boşluklar dolduruluyor. Son olarak dışarıdan GUY alımı 3 yıl önce yapıldı. Bu sebeple kadro sayısının fazla olmasını isteyen adaylar işin olsa üzerinden gönderdikleri mesajlar ve sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaktalar.

60 BİN İİBF MEZUNU VAR!

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanı alan adaylar ve daha öne kpss sınavından yüksek alan ve bir kuruma atanamayan adayların beklentisi kadro sayısının arttırılması yönündedir. 60 bin civarında İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinden mezun olan aday bulunmaktadır. Adaylar 2019 yılında gazeteye ilan vermiş ve ilanların 2019 yılı kpss sınavı ile gerçekleşmesini beklediklerini aktarmışlardı.

2018 YILI GELİR UZMANA YARDIMCISI ALIMLARINDA TABAN PUANLAR!

Alımlarda KPSS sınavında oluşan taban puanlara göre İzmir ilinde 70, Konya 71, Şanlıurfa 71, Kayseri 71 puan ile kapattı.

HMB MEMUR ALIMI ALIM TAKVİMİ;

HMB Uzman yardımcısı alımları sözlü sınavı 26 Ekim, HMB vergi müfettiş yardımcısı ile defterdarlık uzman yardımcısı gelir uzman yardımcısı alımı yazılı sınavı 24 Ekim sözlü sınav tarihi ise 7 Aralık 2020 tarihinde olacağı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 11:28
YORUM EKLE