2828 Sayılı Kanun Kapsamında 2021/2 İle 2097 Memur Alımı Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2021 yılı ikinci dönem 2828 sayılı kanun kapsamında 2097 memur alımı tercihleri başladı. İlköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans.

2828 Sayılı Kanun Kapsamında 2021/2 İle 2097 Memur Alımı Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2828 sayılı kanun kapsamında memur alımı süreci başladı. Her yıl Sosyal Koruma altında olan gençlerden memur alımı yapılacak olup tercih kılavuzu yayımlanarak başvuru süreci başlamıştır. En az İlköğretim ve en fazla Lisans mezunu adaylar içerisinden memur alımı yapılacak. Söz konusu tercih kılavuzuna göre atama yapılacak pozisyonlar ve eğitim seviyesine göre dağılım paylaşıldı.

2097 Memur Alımı Yapılacak

Yayımlanmış olan tercih kılavuzuna göre Sosyal Hizmetler kanunu kapsamında olmak üzere 2097 kişilik kadro ile memur alımı yapılacağı açıklandı. İlköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur kadro dağılımı şöyle:

İlkokul/Ortaokul/İlköğretim Kadro Detayları:

En az İlkokul mezunu 809 kişilik boş kadro ile Türkiye Geneli Hizmetli Alımı yapılacak. Alımlar Bakanlıklar, Üniversiteler, Kamu kurumları ve kuruluşları tarafından yapılacak.

Ortaöğretim Mezunu Kadro Detayları:

Lise mezunu adaylar içerisinden toplamda 940 kişilik kadro ile Memur, İşçi, Teknisyen, Sağlık Teknisyeni unvanlarında atama yapılacak.

Ön Lisans Mezunu Kadro Detayları:

Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden 178 kişilik boş kadro ile Düz Memur, Tekniker, Anbar Memuru, Çocuk Eğitimcisi, İşçi, Sağlık Teknikeri kadrolarında alım yapılacak.

Lisans Mezunu Kadro Detayları:

170 kişilik kadro ile memur alımı yapılacak. Lisans mezunu adaylar içerisinden olmak üzere alımlar, Mühendis, Memur, Kimyager, Sosyal Çalışmacı, Öğretmen, Arkeolog, Mimar, Sosyolog ve Fizyoterapist kadrolarında memur alınacak.

Kimler Tercih Kılavuzuna Başvuru Yapabilecek?

Bu yerleştirme işlemlerine yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında;

a. Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,

b. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,

c. 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

Bu nedenle yapılacak yerleştirme işlemlerine yalnızca yukarıdaki şartları taşıyan ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce bu şartları taşıdığının kontrolü yapıldıktan sonra hak sahibi olduğu belirlenen kişiler katılabileceklerdir.

2021/2 Tercihler Başladı!

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında yapılacak atamalar için tercihlere başvuru süreci başladı. Adaylar tercihlerine 18 Ekim 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 27 Ekim 2021 tarihi saat 23:59 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Tercih işlemleri sadece 2828 sayılı kanun kapsamındaki hak sahipleri içerisinden Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Tercih yapmak isteyen adaylar öncelikle tercih kılavuzunu inceledikten sonra başvurularına başlayabilecekler.

2828 SAYILI KANUN MEMUR ALIMI TERCİH KILAVUZU

DİĞER TÜM MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 01:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed
Muhammed - 12 ay Önce

Sayın devlet büyüklerim sayın yetkililer lütfen duyun sesimizi kamu personeli yaş sınırında düzeltme yaparmısınız 35 yaş sınırında esneklik yapılsın bu yüzden kamuya yerleşmede zorluk yaşıyoruz 35+2 35+5 yapılabilir birileri duysun okusun bu mesajımı lütfen çok rica ediyorum neolur

Beyza
Beyza - 13 ay Önce

Buraya nerden başvuru yapılıyor

Uygar KAYMAZ
Uygar KAYMAZ - 13 ay Önce

Klavuzda yazılı olan e devlete giriyorum ancak böyle bir yetkiniz yok diyor. Bu sorunu yaşayan bir tek ben miyim?

SS
SS @Uygar KAYMAZ - 12 ay Önce

Bu alım sadece devlet korumasında olan insanların basvuru yapabilecegi alım. Bu yüzden herkes basvuru yapamıyor.

Aslı
Aslı - 12 ay Önce

Hiçbir yerden başvuru sayfasına ulaşamadım. Yalan haber mi bu?

yakup tiryaki
yakup tiryaki - 12 ay Önce

buraya nerden başvuru yapılıyor

Cansu
Cansu - 12 ay Önce

Başvuru ekranını açanıyorum bile

islamm
islamm - 12 ay Önce

bana cikkdimi memurluk